Kino Artis kutsub õpetajaid tasuta kinno

1. apr. 2013 - Kommenteeri artiklit

Kino Artis korraldab kolmapäeval, 3. aprillil kell 15.30 Margit Kilumetsa uue dokumentaalfilmi “Viru. Vabaduse saatkond” koolituslinastuse, millele sissepääs on õpetajatele tasuta.

Kohal on filmi autor Margit Kilumets ning arhitektuuriajaloolane Karen Jagodin (Eesti Arhitektuurimuuseum), kes on loonud meediaõppematerjalid filmi käsitlemiseks koolitunnis.

“Viru. Vabaduse saatkond” on Eesti ja Soome filmitegijate koostöös valminud dokumentaalfilm ühe erakordse ehitise ajaloost. Viru hotell on midagi enamat kui maja – see on monument ja ikoon. Hoone sisemus peidab endas legendaarseid lugusid nendest, kes seda maja ehitasid, ja nendest, kes on seal viibinud. Film vaatleb Viru hotelli fenomeni, poliitilist tähtsust ja märgilist tähendust. Sõna saavad Sofi Oksanen, Maimu Berg, Eva Lille, Kuno Plaan jt tuntud inimesed, juttu tuleb paljudest Viru legendiga seotud tahkudest.

Dokumentaalfilmi režissöörid on Margit Kilumets ja Andres Lepasar, operaatorid Ivar Heinmaa ja Pelle Vellevoog Eestist ning Jouko Seppälä Soomest, helilooja on Timo Steiner.
  Film valmis Eesti produktsioonifirma Amrion ja Soome tootja Kinosto OY 
koostöös, selle valmimist toetasid Eesti Filmi Sihtasutus ja Eesti
 Kultuurkapital.

Kinodesse jõuab film alates 5. aprillist.

Õpetajatel palutakse linastusele eelnevalt registreeruda siin.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!