Linnu-uudiseid!

6. apr. 2013 - Kommenteeri artiklit

Ornitoloogiaühing kutsub aasta linnu viktoriinile

Eesti ornitoloogiaühingu veebilehel www.eoy.ee/nurmkana toimub märtsist kuni oktoobrini aasta linnu viktoriin, milles iga kuu alguses esitatakse viis teksti-, heli- või pildiküsimust, millele on aega vastata kuu lõpuni. Küsimused ei ole ainult aasta linnust, vaid kogu Eesti linnustiku kohta. Vanusepiiranguid viktoriinil ei ole, kuid valida on kaks raskusastet. Osaleda saab ainult iseenda eest, mitte võistkonnaga. Auhindu jagatakse nii igas voorus kui ka mängu kokkuvõttes. Peaauhinnaks on Pentaxi binokkel.

Linnulaagrid noortele

Noored linnuhuvilised saavad osaleda linnulaagris Raplamaal, Ida-Virumaal, Põlvamaal ja Tartumaal. Kõigis neis õpitakse lindude määramist ning linnu­vaatlemise juures vajalikke oskusi ja teadmisi, toimuvad väljasõidud, jalgsimatkad, lõkkeõhtu jm. Laagrite üks eesmärke on ka ühe piirkonna linnuhuvilisi omavahel tuttavaks teha. Oodatud on 13–18-aastased noored, kel on juba linnuhuvi ja kogemus lindude vaatlemisel. Osalejate valikul eelistatakse kohaliku piirkonna noori, kuid kandideerida võivad huvilised üle Eesti. Täpsemat infot laagrite koha, aja ja programmi kohta leiab veebilehelt www.eoy.ee .

Aasta lind pandi postmargile

Tänavune aasta lind – nurmkana – pandi traditsiooniliselt postmargile. Eesti Posti välja antud aasta linnu postmargi, ümbriku ja maksikaardi on kujundanud kunstnik Vladimir Taiger.

Kakukaamera näitab kakuelu

Veebis saab jälgida otseülekannet juba varasematest aastatest tuttavate kodukakkude Klaara ja Klausi pesaõõnsusest. Kuigi kakkude pesapuu Läänemaal murdus mullu sügisel tormituultes, tegid keskkonnaameti ja RMK töötajad samast puust neile pesapaku, mille kodu­kakud tänavu kohe omaks võtsid. 19. märtsil munes Klaara esimese muna ja tänaseks on neid pesas juba neli. Esmakordselt Eestis on võimalik näha otsepilti nii kodukaku pesa seest kui ka väljast. Päevasel ajal on nähtavad mõlemad vaated, kuid öösel saab tänu infrapunakaamerale jälgida ainult pesapakus toimuvat. Kodukaku pesaelu saab jälgida EOÜ kodulehel www.eoy.ee, foorumit www.looduskalender.ee .

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!