Matemaatika katsetöö 2013. aasta kevadel

20. apr. 2013 Deivi Taal SA Innove matemaatika peaspetsialist - Kommenteeri artiklit

Eksameid ettevalmistav töörühm on selleks kevadeks ette valmistanud kaks katsetööd: eraldi kitsa ja laia kursuse õpilastele. Tööde koostamisel on rangelt järgitud põhimõtteid, et need peavad vastama ainekava nõudmistele ja positiivse tulemuse saamiseks on õpilasel vaja koguda vähemalt 50% töö punktidest.

Juba sügisel kuulutas SA Innove välja uue katsetöö toimumise aja ja huvi oli väga suur (ca 4700 õpilast 110 koolist). Novembri alguses moodustati osalemissoovist teatanud koolide hulgast juhuvalim, sest kõigi koolide soovile ei ole meil piiratud ressursside tõttu võimalik vastu tulla. Valimisse kuulub ca 2000 õpilast 65 koolist. Kõikidele koolidele (nii valimikoolidele kui ka kõigile teistele) on saadetud kirjad.

Valimikoolide õpilased varustab töödega SA Innove (jõuavad koolidesse hiljemalt 30. mai hommikuks), kõikidel teistel oli soovi korral võimalus töid tellida või siis leiavad koolid töö ülesanded 30. mail SA Innove kodulehelt (asukoht ja sellele ligipääs on täpsustamisel).

Oluline info

2013. aasta kevadel toimuvad katsetööd kitsa ja laia matemaatikakursuse õppijaile eraldi. Katsetööd toimuvad neljapäeval, 30. mail algusega kl 10.

Katsetööd on kahes osas: I osa 120, II osa 150 minutit. Kahe osa vahel on 30-minutiline vaheaeg.

Katsetöö sihtrühm on 11. klassi õpilased.

Objektiivsete tulemuste saamiseks eeldame, et valimikoolide kitsa kursuse õppijad teevad kitsa kursuse töö ja laia kursuse õppijad laia kursuse töö. Teistel koolidel on valik vabatahtlik.

• Valimikoolide õpilastel on range eeldus, et kitsa matemaatikakursuse õpilased on läbinud vähemalt ainekava esimesed kuus kursust ja laia matemaatikakursuse õpilased vähemalt esimesed kümme kursust.

• Kitsa ja laia kursuse õpilased võivad katsetööd teha ühes ja samas ruumis ning äärmise vajaduse korral isegi kõrvuti istuda. Loomulikult tuleks kitsa ja laia kursuse tööd jagada siis n-ö malelaua põhimõttel.

• I ja II osa tööd jagatakse (ja valimikoolides ka pakitakse) eraldi, nagu praegusel riigieksamil.

• Õpilastel on lubatud kasutada isiklikke kirjutus- ja joonestus­vahen­deid ning taskuarvutit. Mo­biil­telefoni, valemiraamatuid jm abi­vahendeid kasutada ei tohi.

• Mustandilehe annab (NB! ka valimikoolides) õpilastele kool. Valimi­koolidel palume mustandeid SA Innovele mitte saata.

• Valimikoolide õpilaste tööd tuleb parandamata kujul tagastada SA Innovele hiljemalt  4. juuniks. Töid võib tuua või saata postiga või koos riigieksamimaterjalidega aadressil Matemaatika katsetöö, Deivi Taal, SA Innove, Lõõtsa 4, 11415 Tallinn.

NB! Palun lisage tagastatud töödele vabas vormis kaaskiri, kus on saatja nimi ja kontaktandmed, tagastatud ja kasutamata tööde arv jm oluline info.

• Hindamisjuhendid avalikustatakse pärast katsetööde toimumist (st mitte enne 30. mai õhtut) SA Innove kodulehel, st samas kohas, kuhu paigutatakse katsetööde materjalid.

• SA Innoves ei hinnata katsetöid numbriliselt ja soovitame tungivalt seda ka koolides mitte teha. Tegemist on katsetusega, mitte põhjalikult testitud, analüüsitud, kaalutud ja kalkuleeritud eksamitööga.

NB! Katsetöö ei ole 11. klassi tasemetöö ega 11. klassi lõpueksam. Ainult selle töö põhjal ei saa teha järeldusi ega otsustada õpilase matemaatikateadmiste ja oskuste üle või otsustada, kas õpilane sobib jätkama oma gümnaasiumiõpinguid või mitte.

• Katsetöö tulemustest ei koostata pingeridu.

• Katsetöid ettevalmistav töörühm eeldab ja loodab, et õpetajad suhtuvad katsetöösse mõistvalt ning analüüsivad tööd ja selle tulemusi koos õpilastega.

• Ootame kõikidelt matemaatikaõpetajatelt tagasisidet katsetööde kohta. Tagasisideankeedi leiate SA Innove kodulehelt.

NB! Ankeedi palume täita ka nendel õpetajatel, kelle õpilased ei kuulunud valimisse.

• Sügisel saadame valimikoolidele

koolipõhist tagasisidet. Koond­tu­le­mus­te kohta ilmub järgmise õppeaasta teisel veerandil analüüs, mis pannakse üles SA Innove kodulehele.

Soovime kõigile edu!

Küsimuste ja probleemide korral võtke kindlasti ühendust deivi.taal@innove.ee või telefonil 735 0632.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!