Millest kirjutab 19. aprilli Õpetajate Leht?

18. apr. 2013 - Kommenteeri artiklit

Soome õpetajate „Hullud päevad”

Soome õpetajad võitlevad juba mitmendat nädalat õpetajate õiguste suurendamise eest, kirjutab Õpetajate Leht. Meeleavalduste ajendiks on koolidirektori otsus lõpetada päevapealt tööleping Alppila kooli õpetaja Antti Korhoneniga, kes oli kooli sööklast välja tõuganud ühe häirivalt käitunud ja õpetajat sõimanud õpilase. Loosungi „Soome õpetajate „Hullud päevad”” all protestisid selle otsuse vastu 10. aprillil Helsingi kesklinnas sajad õpetajad. Rahva seas Korhosgate’iks ristitud juhtum on vallandanud põhjanaabrite ühiskonnas tulise arutelu õpetaja õiguste ja kohustuste üle.

Kuhu kadus 2 miljonit eurot õpetajate palgaraha?

Haridusministeeriumi andmeil maksid 121 omavalitsust tänavu jaanuaris-veebruaris õpetajatele kokku ligi kaks miljonit eurot vähem palka, kui riigi antud haridustoetus võimaldas. Õpetajate Leht uuris, kuhu see raha kadus.

Lömastage seadusandja!

Prantsuse lütseumi direktor Lauri Leesi kirjutab Õpetajate Lehes müstilisest seadusandjast, kes luusib riigikogu liikmete seas ringi inimsööja-Moolokina, kellele peab aeg-ajalt ärasöömiseks ohverdama mehi, naisi, noorukeid ja lapsi. Teenekas koolijuht esitab Õpetajate Lehes üleskutse see õudne elukas lihtsalt laiaks litsuda.

Kasutagem tervet mõistust!

Värske Õpetajate Leht avaldab ka andmekaitse juhendi kaamerate kasutamiseks koolides. Juhendit kommenteerib Gustav Adolfi gümnaasiumi direktor Hendrik Agur, kes soovitab koolijuhtidel ja õpetajatel täita juhendi terve mõistuse abil.

Õpetaja läks lihttööliseks

Tartu kutsehariduskeskuse õpetajad said kaks aastat kestnud VOTEPREN-i projekti raames panna end Eestis ja välismaal töölistena proovile erialadel, mida ise koolis õpetavad, kirjutab Õpetajate Leht. Lihatehnoloogia õpetaja töötas kaks kuud Taanis tapamajas, juuksurite õpetaja Peterburis juuksuritöökojas, kondiitrite õpetaja Saksamaal martsipaniköögis jne.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!