Pääsusilma lugemispesa tegemised teatrinädalal

8. apr. 2013 Maia Liivrand-Born Tallinna Pääsusilma lasteaia Naerusuu rühma õpetaja - Kommenteeri artiklit

Teatrikuu tähistamine on saanud Pääsusilma lasteaias toredaks traditsiooniks. Igal aastal märtsikuu viimasel nädalal tähistame seda teatrinädalaga. Toimuvad esinemised, kaasa löövad nii lapsed, õpetajad kui ka lapsevanemad. Eelnevatel nädalatel toimuvad ettevalmistused: teatriterminitega tutvumine, rollide jaotamine, tekstide õppimine, dekoratsioonide, kostüümide ja peakatete meisterdamine. Samuti kuulutuste ja piletite tegemine.

Lasteaeda hõlmav teatrinädal on meeleolukas ja ootusärev. See võimaldab lastel üheskoos aega veeta, üksteist paremini tundma õppida, teineteisega arvestada. Arenevad esinemisjulgus ja eneseväljendusoskus.

Etendus "Kolm karu"

Etendus “Kolm karu”

Teatrinädal lõpeb põnevusega oodatud õpetajate esitatava näitemänguga. Aastate jooksul oleme esitanud lastele armsaks saanud muinasjutte ja lugusid. Lisades neile tänapäeva konteksti sobivaid õpetlikke käitumismustreid, emotsioone ja väärtusi. Näiteks oleme lugemispesa töörühmaga mänginud: „Hunt ja seitse kitsetalle”, „Punamütsike” , „Kolm karu”, „Tuhkatriinu”, „Kolm põrsakest”. Sellel aastal etendasime lastele ja lapsevanematele etenduse „Hansuke ja Greteke”. Etendus toimus õhtupoolikul ja seda võisid vaatama tulla kõik pereliikmed ja tuttavad. Pered lunastasid sissepääsuks piletid. Sisse oli seatud ka väikene kohvik, kus pakuti küpsiseid, morssi ja teed. Esinesime väikeste vahedega kolmel korral, et hiljem saabuvad vanemad saaksid samuti sellest osa võtta. Etendus oli õpetlik ja sai publikult väga sooja, hea ja positiivse tagasiside. Kogu teatriõhtu tulu annetasime sellelgi korral heategevusprogrammi „Märka ja aita” fondi, millega meie lasteaed liitunud on. Fondi eesmärgiks on aidata lapsi, kes erinevatel põhjustel vajavad materiaalset abi normaalseks osalemiseks õppetöös ja igapäevases elus. Selline on üks meiepoolne võimalus aidata abivajajaid, panustades heategevusse, sest väikestest asjadest sünnivad suured teod. Tahan tänada meie lasteaia aktiivset lugemispesa meeskonda, kelle algatusel, eestvõtmisel ja osalemisel need etendused on sündinud!

Etendus "Hansuke ja Greteke"

Etendus “Hansuke ja Greteke”


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!