Riigikogus on homme lahtiste uste päev

22. apr. 2013 - Kommenteeri artiklit

Riigikogus on teisipäeval, 23. aprillil lahtiste uste päev, millele on oodatud kõik huvilised. Riigikogu hoonet ja Riigikogu tööd tutvustava päeva juhatab kell 11.45 sisse Politsei- ja Piirivalveameti vasekvintett, kell 12 tervitab külalisi Riigikogu aseesimees Jüri Ratas.

Kell 13 vastavad valitsuse infotunnis rahva küsimustele peaminister Andrus Ansip, haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo ning sotsiaalminister Taavi Rõivas. Infotundi juhatab Riigikogu aseesimees Laine Randjärv.

Kella 12–17 toimuvad ekskursioonid Toompea lossis ning pääseb Pika Hermanni torni. Avatud on näitus „Parim pressifoto 2012“ ning kunstisaalis saab vaadata Kadri Kangilaski autorinäitust. Kell 16 kiidame Eesti toitu koos kokk Indrek Kivisaluga. Kell 17 annab Valges saalis kontserdi BONZO.

Külalistele jagatakse Riigikogu tutvustavaid infomaterjale, vestibüülis müüakse suveniire, lastele on avatud joonistustuba ja toimub orienteerumismäng lossis.

Riigikogu teabekeskuses (Toompea 1) saab kella 11–12 vaadata nukufilmiprogrammi Elavad nukud (Eesti Nukufilm), kella 12–14 linastub filmiprogramm filmiarhiivi varamust Eesti Kroonika (EV 95). Kella 15–16.30 saab jälgida mälumängu „Kas tunned maad…“ millel osalevad Tallinna Reaalkooli, Inglise Kolledži, Saku Gümnaasiumi ja Viimsi Kooli vanemate klasside õpilased. Riigikogu võistkonda kuuluvad Remo Holsmer, Jevgeni Ossinovski, Juku-Kalle Raid ja Tarmo Tamm. Mängu juhivad Eesti Mälumänguliidu juhatuse liikmed Indrek Salis ja Aare Olander.

Huvilistel on seekord kella 14–16 võimalus osaleda ka komisjonide istungitel, kus tehakse suurem osa parlamenditööst. Kultuurikomisjonis on arutusel õpilase arengu toetamine, tugiteenuste ja tugispetsialistide vajadus. Põhiseaduskomisjonis kõneldakse osalusdemokraatia arendamisest poliitika kujundamisel. Sotsiaalkomisjon arutleb geenikiibi kasutamise võimaluste üle personaalses meditsiinis ning väliskomisjonis on ülevaade Eesti arengukoostöö ja humanitaarabi tegevustest. Maaelukomisjoni istungil käsitletakse kõigepealt erimärgistatud kütuse aktsiisi probleeme, seejärel räägitakse looduskaitsealade sihtkaitsevööndites tegevuspiirangute tõttu saamata jäänud tulu kompenseerimisest maaomanikele. Majanduskomisjonis esitletakse rahandusministeeriumi ülevaadet 2013. aasta kevadisest majandusprognoosist.

NB! Komisjonide istungitel osalemiseks palutakse soovijatel hiljemalt esmaspäeval registreeruda aadressil helle.ruusing@riigikogu.ee või telefonil 631 6622.

Järjekorras 15. lahtiste uste päev on pühendatud Eesti parlamendi 94. sünnipäevale. 23. aprillil 1919 kogunes oma esimesele istungile Riigikogu eelkäija Asutav Kogu.

Täielik päeva programm on Riigikogu kodulehel .


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!