Röövlijaht Lauliku lasteaias

26. apr. 2013 Meeli Parijõgi - Kommenteeri artiklit

Eelmisel neljapäeval kostis Hiiu mändide all Lauliku lasteaias mõnusa soome aktsendiga eestikeelset juttu. Külas olid Soome tudengid, tulevased õpetajad.

Õhevil direktor Margit Hiiet jutustas, et tegu on igakevadise traditsiooniga, kus Turu ülikooli teise kursuse pedagoogikaüliõpilased tulevad Tallinna Lauliku lasteaiale külla ja esitavad lastele eestikeelse näidendi, mida on sügisest saati tasapisi ette valmistanud: „See tore tava on kestnud juba viis aastat. Meile on külakostiks toodud näiteks näidendid eesti lastelegi hästi tuntud tegelastest Pipi Pikksukast ja Vahtramäe Emilist. Tänavu mängitakse „Heinalille ja Vildisussi röövlijahti”, millest mõnigi kuuleb esimest korda, aga seda põnevam.

Tahan kiita tulevaste õpetajate musikaalsust. Alati tehakse lavastusele huvitav muusikaline kujundus. Näidendis kõlav eesti keel on mõistagi mõnel aastal natuke nii ja mõnel natuke naa, aga see käib asja juurde. Peaasi on rõõm vahvast ettevõtmisest. Nii esinejatel kui ka väikestel vaatajatel on alati lõbu laialt.”

Näidend Heinalillest ja Vildisussist osutus päris kriminaalseks looks, kus kurjamite jahil silkasid paksud politseinikud ja tähelepanelikud tädikesed, rääkimata tragidest plikatirtsudest. Sireenid undasid, käerauad klõpsusid ja paha sai paraja palga.

Lugu lõppes soomekeelse lauluga, mille moraal kõlas: „Rehellisuus on tärkeä.” Ausus on tõesti vajalik ja selle taipamiseks polnud näidendit vaadanutele enam tõlget vajagi.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!