Sõnavigurite konkursile laekus rekordarv töid

17. apr. 2013 - Kommenteeri artiklit

Õpilaskonkursil „Sõnavigurid“ osales enneolematult palju noori. Kokku laekus lasteaedadest, üldhariduskoolidest ja kutsekoolidest üle 3000 töö, teatas haridus- ja teadusministeeriumi pressiesindaja.

Tööde suure arvu tõttu muutis ministeerium vanuserühmade jaotust, suurendas auhinnapagasit ning kaasas eelžürii tegevusse ka Eesti Kirjandusmuuseumi kollektiivi.

Sarjas „Vaatan ja märkan, imestan ja õpin“ toimunud konkurssidele esitatud tööde senine rekord pärines aastast 2005, mil võistlusele „Hea kool“ esitati 1544 fotot.

Tänavune konkurss oli enam kui kaks korda populaarsem. „Tööde arv üllatas, rõõmustas ja ehmatas meid ühekorraga, sest kirjutiste läbitöötamiseks ja hindamiseks on vaja nüüd kõvasti rohkem abilisi, kui seni tarvis on läinud, aga rõõm aktiivsete noorte üle on muidugi peamine,“ ütles konkursi korraldaja Age Rosenberg.

Õpilaskonkursile „Sõnavigurid“ oodati kirjutisi vabal teemal, kuid vorm tuli valida kolme võimaliku hulgast: kas kõik sõnad jutus algavad sama tähega või ei ole seal ühtegi R-tähte või on hoopis hästi palju täpitähti. Kui enne olid tööd jaotatud rühmadesse vanuse järgi: 6-10-aastased, 11-14-aastased ja 15-19-aastased, siis nüüd, konkursi mastaabi muutumise järel, on jaotus klasside järgi: 1.-3. klass, 4.-6. klass, 7.-9. klass ning 10.-12. klass. Esimeses kahes vanuserühmas on kummaski üle 1000 töö, kolmandas üle 400 töö ja neljandas ligi 250 tööd.

Tulemused avaldatakse ja parimatele antakse auhinnad üle 17. mail Tartus Loomemajanduse keskuses. Peaauhindadeks on e-lugerid ja tahvelarvutid.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!