Tartu Ülikooli Pärnu kolledži juhiks sai taas Henn Vallimäe

26. apr. 2013 - Kommenteeri artiklit

 26. aprillil valiti senati istungil Tartu ülikooli Pärnu kolledži direktoriks tagasi Henn Vallimäe. Vallimäe peab uue ametiaja peamiseks tegevuseks kolledži õppekavade fokusseerimist, rahvusvahelistumise jätkamist ja kolledži rolli tugevdamist Tartu ülikooli ja Pärnu regiooni vahel, teatas Tartu Ülikooli pressiesindaja.

Vallimäe sõnul on kolledži prioriteetseks tegevuseks keskenduda oma tugevustele – turismimajanduse ja heaoluteenuste valdkonna edendamisele. Ta peab oluliseks õppekvaliteedi tõstmist ning õppekavade fokusseerimist, mille tulemusena nähakse Pärnu kolledži õppekavu kui oma valdkonna tunnustatud brände. „Tähtis on ka kolledži rahvusvahelistumise jätkamine, sh rahvusvaheliste õppekavade arendamine ja järjepidev tihe koostöö Eesti ja välismaa tööturu ja  erialaliitudega,“ sõnas Vallimäe.

Vallimäe prioriteediks on ka kolledži regionaalpoliitilise rolli arendamine ning koostöö kohalikul tasandil. „Oluline on leida kuldne kesktee ülikooli ja Pärnu regiooni arengu vahel. Kolledž näeb ennast Pärnumaa arengukava ühe neljast olulise läbimurdevaldkonna, puhke ja turimismajanduse, vedava mootorina,“ räägib Vallimäe.

Direktori valimiseks moodustatud ekspertkomisjoni hinnangul on Henn Vallimäe tugevusteks kolledži olukorra ja võimaluste hea tundmine, tasakaalukus eesmärkide seadmisel ning finantside ja töötajate juhtimisel.

Henn Vallimäe on töötanud kultuuriministeeriumis asekantslerina (1996–2000) ning aastatel 2001–2009 juhtinud Eesti võrkpalli liitu. Alates 2009. aasta juulist on Henn Vallimäe töötanud TÜ Pärnu kolledži direktorina. Lisaks on tal märkimisväärne kogemus erinevate, peamiselt spordiga seotud organisatsioonide juhatuse töös osalemisel.

Henn Vallimäe kõrval kandideerisid TÜ Pärnu kolledži direktori ametikohale ka Margus Annuk ja Garri Raagma.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!