Tartus näeb Leedu kauneimaid raamatuid

24. apr. 2013 - Kommenteeri artiklit

Alates neljapäevast näeb Tartu Kõrgema Kunstikooli / Tartu Kunstikooli raamatukogus Leedu 2012. aasta kauneimaid raamatuid. Mai alguses tulevad eksponeerimisele ka Soome kauneimad raamatud.

Leedu kauneimad raamatud valib Leedu Kultuuriministeerium koostöös Leedu Kunstnike Liidu ja Vilniuse Kunstiakadeemiaga. Konkurss on toimunud juba 20 aastat ja selle eesmärgiks on tõsta Leedu  raamatukujunduse kunstilist taset ja trükikvaliteeti ning edendada valdkonda. Valik tehakse eelmisel aastal Leedu Vabariigi juriidiliste isikute kirjastatud raamatutest.

Sellel aastal oli žüriil hindamiseks 42 kirjastuse 98 väljaannet. Välja anti üks peapreemia ning preemiad kuues temaatilises kategoorias. Raamatukunstnikele jagati igas kategoorias diplomeid (kokku 12 diplomit). Eraldi preemiad olid välja pandud Leedu Kunstnike Liidu ja Vilniuse Kunstiakadeemia poolt. Kokku tõsteti konkursil esile 20 raamatut.

Leedu 2012. a kauneimate raamatute konkursi peapreemia pälvis Ramuté Rachleviciuté raamat “Audrius Puipa. Gyvenimo ir meno virtuozas”, mille on kujundanud Ramuné Januseviciuté.

Leedu raamatute näitus on avatud 17. maini.

9. mail kell 12.15 avatakse Tartu Kõrgema Kunstikooli/Tartu Kunstikooli raamatukogus Hannu Hyrske loenguga näitus Soome 2012. aasta kauneimatest raamatutest.

Aprillis sai samas näha ka Läti kauneimaid raamatuid.

Tartu Kõrgema Kunstikooli / Tartu Kunstikooli raamatukogu asub Tolstoi tänava õppehoones, sissepääs Tähe 38 B kaudu.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!