Annetajate soe süda viib lapsed reisile

10. mai 2013 Sirje Pärismaa - Kommenteeri artiklit

Kohtla-Järve Järve gümnaasiumis sõidab tänavu seitse õpilast klassiekskursioonile Sooja Südame Sahtlist tulnud rahaga.

Sooja Südame Sahtel on MTÜ Meie Järve juures avatud annetuskonto, kuhu kõik head inimesed saavad kanda raha. Annetuskonto loomise mõte tuli Kohtla-Järve Järve gümnaasiumi direktori Anne Endjärve sõnul õpetajailt, kes näevad igal kevadel õpilasi, kes ei saa sõita oma klassiga kaasa ekskursioonile, kuna nende vanematel pole vajalikku raha. Tänapäeval on neid lapsi rohkemgi kui varem.

Sooja Südame Sahtli loojate eesmärk ongi võimaldada igal kevadel vähemalt mõnelgi õpilasel osaleda klassiekskursioonil, millest ta selle toetuseta oleks sunnitud loobuma.

20. aprilliks oli sahtlisse annetatud 270 eurot. Endjärve sõnul on annetajate seas ka mitu õpetajat. MTÜ Meie Järve juhatus otsustas 22. aprillil rahuldada kõigi laekunud seitsme klassijuhataja taotlused, mida oli kokku summas 230 eurot.

Mittetulundusühingu lõid aasta tagasi kooli vilistlased ja õpetajad sihiga osaleda projektikonkurssidel, et soetada koolile õppe- ja huvitegevuseks vajalikke vahendeid. MTÜ on kutsunud tegema annetusi Sooja Südame Sahtlisse ka kooli keemiakabineti tõmbekapi ja raamatukogu uudiskirjanduse ostmiseks.

Infot levitatakse Facebooki vahendusel, samuti jõuab lapsevanemate elektronpostile igas kuus kooli uudiskiri.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!