Eesti parimad tulevased ettevõtjad õpivad Tallinna Majanduskoolis

17. mai 2013 Liina Liiv SA Innove kommunikatsioonispetsialist - Kommenteeri artiklit

Eile, 16. mail toimus Tallinna Majanduskoolis ettevõtlusalane kutsevõistlus „Äripäevad 2013”, kus oma oskused panid proovile ärikorralduse ja väikeettevõtluse õpilased üle Eesti.

Eesti parimad tulevased ettevõtjad on Tallinna Majanduskooli õpilased Rain Järv, Esta Rahno, Krista Rattus ja Karin Kirst. Teise koha saavutasid Kuressaare Ametikooli kasvandikud Mikk Saarela, Tenno Lauri, Janari Toomson ja Keete Viira. Kolmandaks tulid Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolist Roland Jõesalu, Rasmus Kuusemets, Mariana Rõbakova ja Marek Pärn.

Võistlus koosnes kahest osast. Esmalt oli teoreetiline test ja seejärel oli meeskondlik praktiliste kodutööde esitlus. Kodutööks oli ettevõtte Pagar Võtaks! bränditeadlikkuse tõstmine ja jaekaubanduse müügi suurendamine. Õpilased pidid võtma loovagentuuri rolli ja leidma kliendi ärilisele probleemile lahenduse. Lisaks tuli lahendus ka haarava esitlusega kliendile maha müüa.

„Esikolmikusse pääsemiseks pidi tundma nii õigusvaldkonda, raamatupidamist, juhtimise põhitõdesid kui ka turunduse ja äriplaaniga seotut,” ütles võistluse korraldaja Heli Rannik, lisades, et praktiline kodutöö eeldas põhjalikku analüüsi ja suurepärast esinemisoskust. „Saime võistluselt hea praktika ettevõtte turundusest, mida ei anna kooliülesanded,” rääkis Tallinna Majanduskooli võidumeeskond, lisades, et „Äripäevade” kutsevõistlus andis neile meeskonnatöö kogemuse pingelises situatsioonis.

Tänavustel võistlustel võtsid mõõtu 28 kutseõppurit Tartu Kutsehariduskeskusest, Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolist ja Tallinna Majanduskoolist, Võrumaa Kutsehariduskeskusest, Pärnumaa Kutsehariduskeskusest, Kuressaare Ametikoolist.

Kutsevõistlust „Äripäevad 2013” korraldab SA Innove koostöös Tallinna Majanduskooliga. Võistlust rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Lisainfot võistluse kohta leiab siit  ja pilte siit .


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!