Käo Päevakeskuse noored aitavad vabaõhumuuseumi suveks korda seada

6. mai 2013 - Kommenteeri artiklit

Laupäeval, 11. mail kell 11 kogunevad heategevusprojekti „Linn lilleliseks” käigus nii tegusad kui ka erivajadustega noored Eesti Vabaõhumuuseumisse, et aidata muuseumi suveks korrastada ja ette valmistada.

Juba 7. korda toimuv projekt toob kokku 15–25-aastased noored ja täiskasvanud Käo Päevakeskusest, et üheskoos heakorratöid teha. Päeva alustatakse tutvumis- ja soojendusmängudega, seejärel istutatakse lilli ja riisutakse lehti.

„Linn lilleliseks” on Tegusate Eesti Noorte (TEN) noorte loodud projekt, mille eesmärk on aidata neil, kes igapäevaselt oma eluga ise toime ei tule, tunda ennast väärtusliku ühiskonnaliikmena ning vähendata sealjuures eelarvamusi erinevate ühiskonnagruppide vahel.

2006. aasta TEN-i 13. regionaalsessioonil Tallinnas püüdsid üheksa noort leida lahendust küsimusele „Kuidas arendada ühistegevust puuetega noortega Tallinnas?”. Sessioonil tärganud idee viidi ellu juba järgmisel aastal, mil tava- ja erivajadustega noored tegid heakorratöid Kodu pargis. 2008. aastal said lilleliseks lisaks Tallinnale ka Pärnu ning Tartu, ning juba teist korda toimub „Linn lilleliseks” Eesti Vabaõhumuuseumis.

Ettevõtmist toetavad Tallinna spordi-ja noorsooamet ning haridus-ja teadusministeerium.

TEN on üle-eestiline noorteorganisatsioon, mille peamisteks tegevusvaldkondadeks on Euroopa Noorteparlamendi (EYP) esindamine Eestis, kohalike regionaalsessioonide korraldamine ning „Linn lilleliseks” taoliste noorte omaalgatuste eestvedamine.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!