„Kristall-luige” tiibadel

21. mai 2013 Aleksandr Openko Narva Peetri kooli direktori asetäitja arengu alal - Kommenteeri artiklit

Meie Peetri koolile on teatrifestival „Kristall-luik” tõeline sündmus, mida me väga ootame ning milleks valmistume hoolikalt. Igal aastal saab sellest värvikirev ning unustamatu pidu, mille lummuseks on teatrikunst.

Sel aastal oli festivali programmis viis etendust. Mõni klass näitas ühisetendust. Aula oli rahvast täis ning ülev meeleolu kestis kaks nädalat. Lapsed mitte ainult ei näidanud oma meisterlikkust, vaid ka kasvatasid endas publikukultuuri.

Kolmanda klassi õpilased etendasid lavastuse E. Hoffmani muinasjutu „Pähklipureja” motiividel. Värvikirevad dekoratsioonid, kostüümid, suurepärane näitlejate mäng võimaldasid saada Grand Prix oma vanusekategoorias ning „Kristall-luige” kujukese. Neljanda klassi õpilased köitsid publikut muusikalise näidendiga, ning nende „Džentelmenide” tants kutsus esile ovatsioonide tormi. Saal tantsis otseses mõttes koos osalejatega. Viiendate klasside õpilased rõõmustasid näitlejate duetiga muinasjutus „Rebane ja kurg”. Žürii tunnistas kõige originaalsemaks näidendiks 7A ja 8A klassi avangardse etenduse „Kooli kuningriigis”. Vaatajad naersid südamest vahetu mängu ja näitlejate koomilisuse üle.

Vanemas vanusekategoorias sai Grand Prix ning „Kristall-luige” kujukese 6A ning 9A klassi ühisetendus H. C. Anderseni muinasjutu „Näkineid” motiividel. Näitlejameisterlikkus ning lavamäng selles etenduses oli niivõrd silmapaistev ja emotsionaalne, et saal aplodeeris näitlejatele veel kaua peale etenduse lõppu!

Kõik etendused olid niivõrd huvitavad ja omapärased, et žürii ees seisis võitja valiku osas väga raske ülesanne. Iga näidend sai ära märgitud. Näitlejad said autasud parimate meeste-, naiste-, samuti kõrvalosade eest.

Väga meeldiv oli meie õpilaste vanemate poolne tähelepanu — iga päev oli etendusi vaatamas palju emasid ja isasid, kes elasid kaasa oma laste tegevusele.

Teatrifestivalist on saanud meie koolis õppeprotsessi lahutamatu osa. Koolile on äärmiselt tähtis avada teemad, mis soodustavad lapse esteetilist süvakasvatust, mis on üles kutsutud olema õpilaste oma loominguliste võimete saavutuste aluseks ning soodustama isiksuse harmoonilist arengut.

Nüüd ootavad noored teatraalid juba kannatamatusega järgmist aastat, mil „Kristall-luik” toob taas kindlasti oma võlutiibadel kohale teatri võlumaailma!

 

 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!