Tasuta haridus Tallinnas pole ohus

10. mai 2013 Andres Pajula Tallinna haridusameti juhataja - Kommenteeri artiklit

Kinnitan jätkuvalt, et kõigile Tallinna lastele on tagatud põhiseaduse § 37 – igaühel on õigus haridusele – täitmine ning tallinlaste õppemaksuta üldharidus ei ole kuidagi ohus. Tegu on HTM-i järjekordse hämmastava mõtteavaldusega ning oma vastutuse kellegi teise õlule veeretamisega. Just ministeeriumi pädevuses on anda (või mitte anda) koolituslubasid nii munitsipaal- kui ka eraõppeasutustele. Ratsionaalset põhjendust nimetatud erakoolile koolitusloa väljastamata jätmiseks ei ole ja seetõttu püütaksegi teravik suunata Tallinnale.

Mis puudutab erakoolide rajamist, siis linn ei saa ega tahagi põhjendamatult takistada vaba ettevõtlust, seda enam, et juba mainitud § 37 ütleb muuhulgas, et seaduse alusel võib avada ja pidada ka erakoole. See aga ei tähenda tasuta hariduse kadumist Tallinnas.

Tallinna koolivõrgu korraldamisse on riik kaudselt juba sekkunud – kui Tallinn taotles teiste hulgas HTM-ilt toetust puhta gümnaasiumi avamiseks, jättis ministeerium taotluse rahuldamata. Tallinn on vastu võtnud koolivõrgu arengukava 2013−2021, kus on planeeritud arengud, mille alusel ka tegutsetakse.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!