TTÜ arhitektuurimagistrandid said Belgradis kaks preemiat

22. mai 2013 - Kommenteeri artiklit

Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) arhitektuuri- ja urbanistikainstituudi magistrandid said 16. ja 17. mail Belgradis peetud rahvusvahelisel ülikoolide arhitektuuritudengite võistlusel kaks žüriipreemiat, teatas TTÜ pressitalitus.

12. korda toimunud võistlusel osalesid arhitektuuritudengid 30 riigist kokku 52 tööga.

Isoveri korraldataval võistlusel hinnatakse võrdselt nii arhitektuuri kõrget taset kui ka kavandatud hoonete energiasäästlikku lahendust. Sel aastal oli võistlejate ülesandeks esitada Saksamaal Mannheimi linnas raudteeäärse kvartali linnaruumiline lahendus koos linnakvartali pargialaga ja projekteerida sellele alale kaasaegne korterelamu.

„Tallinna Tehnikaülikool osales sellel võistlusel esimest korda ja tõi koju kaks preemiat, mis on väga hea tunnustus meie tudengitele ja õppejõududele. Osalesime nelja võistlustööga, millest kolm valiti välja Eestis Isoveri korraldatud eelvoorus. Eesti eelvoorus andis žürii esimese preemia Mari Renno ja Kaidi Piirimetsa tööle. Eelvooru kutsuti osalema ka teised arhitektuuriõpet andvad koolid Eestis, lisaks meile osales kohalikus eelvoorus veel Tallinna Tehnikakõrgkool,” ütles TTÜ arhitektuuri- ja urbanistikainstituudi professor Irina Raud. „See võistlus, millel on pikk traditsioon ja kõrge maine, on kujunenud oluliseks arhitektuuriõpet andvate kõrgkoolide mõõduvõtmiseks. See on hea võimalus võrrelda koolide taset, kuna osalejaid on nii paljudest riikidest, näiteks Saksamaalt, Austriast, Inglismaalt, Soomest (kes olid tänavu esindatud Oulu ja Tampere ülikooliga), pea kõigist Balkanimaadest, Ukrainast, Lätist, Leedust ja veel paljudest teistest riikidest.”

Tallinna Tehnikaülikooli arhitektuuri- ja urbanistikainstituudi võidutööde autorid on Anna Temmo ja Ivo Riet ning Keiu Tulev ja Laura Ojala, nende juhendajad on arhitektid Emil Urbel, Rein Murula, Ignar Fjuk ja Irina Raud ning ekspert Indrek Sniker.

Temmo ja Rieti töös on huvitav linnaruumiline lahendus, kavandatava tänava innovatiivne side pargialaga, mille idee aluseks on keskkonnasäästliku tasakaalu loomine loodusliku ja tehiskeskkonna vahel, näiteks vihmavee kogumine. Originaalne on siseõuedega kortermaja arhitektuurne lahendus ja selle sidumine energiasäästliku hoone nõuetega.

Tulevi ja Ojala töös on väga huvitav ja ümbritsevat olemasolevat linnaruumi arvestav linnaehituslik lahendus ning pargiala läbiva ühtse, kuid samas vaheldusrikka keskkonna kujundamine. Eriti sai esile toodud kortermaja kontseptsioon, mis annab võimaluse kokku panna elamu erinevatest moodulitest ja vajadusel neid mooduleid ka vahetada.

TTÜ üliõpilased Anna Temmo ja Ivo Riet. Fotod: TTÜ

TTÜ üliõpilased Anna Temmo ja Ivo Riet. Fotod: TTÜ


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!