iPadi õpe Eesti Rahvusvahelises Koolis

11. juuni 2013 - Kommenteeri artiklit

Neljapäeval, 30. mail 2013 pidas Eesti Rahvusvaheline Kool (ISE) oma esimest iPadi-integratsiooni avatud uste päeva. Kool, mis kuulub IB World School võrgustikku, usub terviklikku haridusse, valmistades õpilasi ette 21. sajandi väljakutseteks.

Mõistagi kuulub selle hulka tehnoloogia kasutamine klassiruumis põhiõppevahendina. Seda silmas pidades alustas kool ambitsioonikat ettevõtmist varustada kõik oma õpilased ja õpetajad mobiilse tehnoloogiaga. Kevadel 2012 tehti otsus osta Apple iPadid.

2012. aasta juunis ostis kool esimese partii iPade, mis jagati välja kooli personalile, et nad saaksid puhkuse ajal selle hariduslike võimalustega tutvuda. See peegeldab kooli elukestva õppe põhimõtet nii õpilaste kui õpetajate jaoks.

Uue kooliaasta alguses 2012. aasta augustis käivitus kolmes klassis pilootskeem, uurimaks üks-ühele tehnoloogiaprogrammi eeliseid. Õpetajaid hämmastas mitte ainult see, kui kiiresti õpilased uue tehnoloogia omaks võtsid, vaid ka nende enesestmõistetav kergus õppevõimaluste kasutamisel ja tundmaõppimisel.

Detsembris 2012 jagas kool iPadid ülejäänud klassidele, üks klass korraga, kuni kõik õpilased oli 2013. aasta veebruari lõpuks mobiilse tehnoloogiaga varustatud. Kuna koolipere on aasta jooksul kasvanud, on igale uuele õpilasele antud esimese koolipäeva lõpuks oma iPad. Kool on täielikult pühendunud ühe sellise seadme viimisele iga lapseni, kes kooli astub.

Meedias on tehnoloogia kasutamisest koolis ja selle kasulikkusest haridusliku abivahendina palju kirjutatud. Need meie hulgast, kes on haritud pliiatsi ja paberi maailmas, on tihti skeptilised seadme harivuse osas, mis võib näida mänguna või sotsiaalmeedia vidinana. Kool on nendest muredest teadlik ja selleks, et muuta meie õppetöö kogukonna jaoks nii nähtavaks kui võimalik, otsustati meie uksed avalikkusele nähtavuse parandamiseks avada.

Päev oli väga edukas, ISE võõrustas külalisi Tallinna Ülikoolist ja meediast, kes olid kohapeal, ja kaasõpetajaid teistest rahvusvahelistest koolidest välismaal videokõne vahendusel. Külastajatele tutvustati tunnitegevusi ja loovaid ettevõtmisi kooli kõigi vanusegruppide ja alade kohta, seda viieaastaste kunstiklassist ja algkooli kirjanduse ja muusikatundidest IB diplomiõppe sotsiaalõppeni.

Eesti Rahvusvahelise Kooli iPadi koordinaator Mr Tim Shepherd ütles: „See on olnud suurepärane võimalus näidata kogukonnale, et ISE on pühendunud kõige kaasaegsema hariduse andmisele“. Lisainfo saamiseks Eesti Rahvusvahelise Kooli, selle iPadi integratsiooniprogrammi ja hariduse kohta võtke ühendust kooli kantseleiga aadressil office@ise.edu.ee, külastage meie kodulehte www.ise.ee või meie Facebooki lehte aadressil www.facebook.com/ISEstonia

1.klassi õpilased robootika tunnis.

1.klassi õpilased robootika tunnis.

.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!