Lasteaiaõpetajad otsisid Värskast „spunki”

13. juuni 2013 Heldin Punga Põlvamaa lasteaiaõpetajate ainesektsiooni juhataja - Kommenteeri artiklit

Põlvamaa lasteaiaõpetajate ainesektsiooni korraldatud suvepäevade raames viibis 17 lasteaednikku kümnest maakonna lasteaiast 6.–7. juunini Värskas. Eesmärgiks oli aktiivselt puhata ning osa saada harivatest ja meelepärastest ühistegevustest kolleegidega. Sealhulgas tutvuti kohalike turismi- ja muude ettevõtetega.

Õpetajaid võttis vastu hoolitsev Värska lasteaiapere, kes üllatas värvikireva maja ning toredate ja lahkete õpetajatega. Samuti pakuti külalistele imeilusaid ja maitsvaid suupisteid.

Tund Seto Talumuuseumis möödus imekiiresti, kuid liigutas kõikide pedagoogide hinge, sest giid rääkis väärtuskasvatusest lähtuvalt setu kultuuripärandist. Ta toonitas, et väärtused on hinnaline aare, mida tuleb praegustel emadel-isadel ja eriti vanavaematel pärandada edasi praegustele lastele. Eriliselt keskenduti giidiga dialoogis olles hoolimisele kui kestvale väärtusele. „Armastus saab ruttu otsa aga hoolimine jääb,” sõnas giid. See mõte meeldis meile eriti. Pärastpoole oma ainesektsioonile motot otsides lähtusimegi sellest.

Kui olime Tsaimajas maitsva lõunatoiduga keha kinnitanud, suundusime AS-i Värska Vesi saladusi avastama. Meile tegi palju nalja see, kuidas pudelitoorikutest valminud pudelid liini mööda jooksid. Saime teada kui rikkalik on meie kodupaiga maapinnas mineraalvee poolest.

Õhtupoolikul arutlesime teemal „Kiusamisest vaba lasteaed”. Võeti vastu otsus, et II lasteaiaõpetajate suvepäevadel jätkame kogemuste vahetamist, kuna praegu on osa lasteaedasid sellest ainult kuulnud, kuid pole jõudnud seda veel rakendada. Veel tegelesime ainesektsioonile logo kujundamise ja ühise tunnuslause leidmisega.

Suvepäevade jooksul said kosutust nii vaim, hing kui ka ihu. Vaimutoitu said õpetajad töötubadest, vestlusringidest, lõkke ääres lugusid jutustades. Hingetoitu pakkus Hirvemäe ja Värska lahe loodus. Ihu kosutas matkamine mõlemal päeval ja ehtne Värska vesi nii joogiks kui spaa-mõnude nautimiseks.

Teise päeva hommik algas õpetaja Maiki Kruuda juhendamisel avastusõppeteemaliste mängudega. Pipid said koos Tommy ja Annikaga minna otsima „spunki”. Looduses toimus heliplaadi „salvestamine”. Hiljem kirjutati soovilillele oma soov ja vaadeldi lilleõie avanemist kauni Värska lahe kaldal ning siis loeti üksteisele ette südamlikud soovid suveks.

Ennelõunat asuti veel ümber Õrsava järve 5 km matkale, mida juhendas kohalik liikumisõpetaja. Pärast matka naasti taas kohalikku lasteaeda kringlit sööma ja kokkuvõtteid tegema. Õpetajad vastasid tagasisides, et said nende päevade jooksul tuttavamaks maakonna lasteaiaõpetajatega omavahel. Omandasid uusi kogemusi ja teadmisi. Kaks päeva olid teguderohked ja huvitavad, sest ilusas looduses tulevad alati head mõtted. Üks osaleja lausus nii: „Meie mõtted on nagu väikesed pilved, mis kogunevad kokku ja muutuvad üheks suureks tegudepilveks.” Suvepäevadel osalenud lasteaednikud leidsid, et sellise ideega üritus võiks järgmisel aastal korduda mõnes teises Kagu-Eesti kandis.

Astrid Lindgreni raamatus „Pipi Pikksukk” peab nimitegelane spungiks väikest mardikat, siniseks värvitud lipuvarda kõige ülemist otsa ja häält, mis tekib pori sees astudes. Ilmselt võib spungiks pidada kõiki neid häid asju, mida lasteaiaõpetajad Värskast leidsid.

SDC13870


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!