Millest kirjutab 7. juuni Õpetajate Leht?

6. juuni 2013 - Kommenteeri artiklit

Milline tuleb esimene nn tasuta kõrghariduse aasta

Eelolev õppeaasta on esimene, mil kehtib nn tasuta kõrghariduse seadus. Õpetajate Leht uuris, kuidas mõjutab see vastuvõttu ülikoolidesse ja õppekohtade arvu. Järsult on vähenenud avatud ülikooli õppekavade hulk, kuid ülikoolid kinnitavad, et selle põhjuseks pole ainult kõrgharidusreform.

Martin Helmel oli õigus

„Ei maksa me lipult keskmist laidu ära kiskuda,” hoiatab Õpetajate Lehes kirjanike liidu esimees Karl Martin Sinijärv, arutledes kriitika üle, mis tabas konservtiivse rahvaerakonna juhatuse liikme Martin Helme migratsioonipoliitilist seisukohavõttu „Kui on must, näita ust!”.

Viimane kustutab tule

„Meie teaduse edulood on pärit nn kõvadest teadustest,” kirjutab Õpetajate Lehes kasvatusteadlane Tiiu Kuurme. Kasvatusteadustes saab tema hinnagul praegu rääkida vaid lahkumistest, põhjuseks teadlaste töö hindamise süsteem, milles keegi enam kaheldagi ei julge.

Seksuaalhariduse kulu ja tulu

Tartu Ülikooli õppejõud, naistearst Kai Part tutvustab Õpetajate Lehes seksuaalhariduse kulutõhususe uuringu tulemusi. Selgus, et Eestis on aastatel 1991–2009 kulutatud õpilaste seksuaalharidusele kulutatud kokku 5,66 miljonit dollari väärtuses raha. Selle summa kulutamine oleks end ära tasunud isegi juhul, kui selle mõjul oleks HIV-i nakatumine vähenenud kas või kõigest nelja protsendi võrra. Tegelikult olid tulemused märksa paremad. Kui võrrelda perioodi 2001–2009 algust ja lõppu, siis perioodi lõpus nakatus 15–24-aastaseid naisi 1970 võrra vähem, samuti oli selles vanuses naistel 4280 soovimatut rasedust vähem.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!