Ministeerium teeb ettepaneku tõsta õpetajate miinimumpalk 800 euroni

27. juuni 2013 - Kommenteeri artiklit

Täna pärastlõunal kohtuvad haridus- ja teadusministeeriumi (HTM) Tallinna esinduses õpetajate, kohalike omavalitsuste ning ministeeriumi esindajad, et rääkida läbi järgmise aasta õpetajate miinimumpalgamäärade üle. Minister teeb ettepaneku tõsta järgmisest aastast õpetajate miinimumpalk vähemalt 800 euroni ja sellega seotud keskmine palk vähemalt 960 euroni, teatas HTM-i pressiesindaja.

Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo sõnul on põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muudatustega sätestatud ühtne miinimumpalk oluline garantii. „Ilma palgatõusu kindlustamata on raske lahendada kõiki teisi hariduse ees seisvaid probleeme. Riigikogus vastu võetud kooliseaduse muudatused aitavad meid liikuda lõppeesmärgi – õpetaja miinimumpalk võrdseks riigi keskmise palgaga – poole,” sõnas minister. „Loodame koos partneritega arutada ka seda, kuidas tagada kogu riigi poolt eraldatava raha jõudmine õpetajateni,” lisas Aaviksoo.

Tänavu tõusis õpetajate miinimumpalk 608 eurolt 715 euroni ning omavalitsused said palgatoetust keskmiselt 915 eurot iga õpetaja ametikoha kohta.

Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse järgi lepitakse järgmise aasta õpetajate miinimumpalgas kokku kolmepoolsetel läbirääkimistel, millest võtavad osa õpetajate registreeritud ühenduste (Eesti Õpetajate Liit, Eesti Haridustöötajate Liit), kohalike omavalitsuse üleriigiliste liitude (Eesti Maaomavalitsuste Liit, Eesti Linnade Liit) ning valitsuse volitatud esindajad.

Eelmisel aastal jäid kolmepoolsed läbirääkimised ära, sest kohalike omavalitsuste liitude esindajad – Eesti Maaomavalitsuste Liit ning Eesti Linnade Liit – saabusid läbirääkimistele ilma volitusteta. Kui läbirääkimised jäävad ära või seal ei jõuta kokkuleppele, otsustab alammäära suuruse valitsus.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!