Riigikogu võttis vastu uue kutseõppeasutuse seaduse

12. juuni 2013 - Kommenteeri artiklit

Riigikogu võttis  kolmapäeval 45 poolthäälega (16 vastuhäält) vastu valitsuse algatatud kutseõppeasutuse seadus (331 SE), mis asendab tänaseks aegunud 1998. aastal jõustunud kutseõppeasutuse seaduse, teatas riigikogu pressitalitus.

Uues seaduses määratletakse uued kutseõppe liigid ja nähakse ette üleminek senistelt kutseõppe liikidelt (põhihariduse nõudeta, põhihariduse baasil kutseõpe, keskhariduse baasil kutseõpe ning kutsekeskharidusõpe) uutele, Eesti kvalifikatsiooniraamistikuga seotud õppeliikidele. Seadus jõustub 2013. aasta 1. septembril, § 73 jõustub 2014. aasta 1. jaanuaril.

Lisaks võeti 74 poolthäälega vastu õppetoetuste ja õppelaenu seaduse § 22 muutmise seadus, mille kohaselt laieneb püsivalt töövõime kaotanud isikutele ette nähtud õppelaenu kustutamine ka inimestele, kes ei tööta, kuid hooldavad sügava puudega last ja kellele valla- või linnavalitsus maksab toetust puudega lapse hooldamise eest. Laenusaaja kohustuste täitmise nõudest loobumist kohaldatakse sügava puudega last pidevalt hooldava ühe vanema õppelaenu puhul. Seadus jõustub 2014. aasta 1. jaanuaril.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!