Sul raamat sõbraks alati

3. juuni 2013 Milvi Kivisaar ja Kätlin Karmiste Eesti Lugemisühingu liikmed - Kommenteeri artiklit

Hea raamat on üks parimaid sõpru, püsides muutumatuna täna ja igavesti.

/Martin Farquhar Tupper/

Selleks, et raamatust saaks parim sõber Räpina lasteaia Vikerkaar lastele, on neli rühma aktiivselt kaasa löönud Eesti Lugemisühingu projektis „Sul raamat sõbraks alati”. Planeeritud tegevusi ja üritusi jätkus terveks õppeaastaks. Aastaringi vaheldumise sidusime luulehommikutega. Lastevanemate õpetatud luuletustest valmisid omanäolised raamatud.

Et uute raamatutega oleksid paremini kursis nii vanemad kui ka õpetajad, käis 12. märtsil külas Räpina raamatupood. Mõnus oli näha peresid laudade vahel lehitsemas ja uusi raamatuid soetamas. Õpetajad omalt poolt jagasid soovitusi eakohase kirjanduse valikul. Igal perel oli võimalus anda hääl oma lapse lemmikraamatule. Lemmikuks osutus „Lotte reis Lõunamaale”.

Lastes tekitas palju positiivseid emotsioone ja põnevust Räpina kirjanik Tiina Ilvese külaskäik. Lugemispesale kingituseks oli ta kirjutanud luuletuse „Sipsik”. Oma pooleliolevat lasteraamatut luges ta nii eesti kui ka võro keeles. Lapsed oli vaimustuses ja ootavad teda tagasi valmis raamatuga.

Oma tegemised lõpetasime lugemispesade kokkutulekuga. Nii said 24. mai hommikul kokku Muumide, Lepatriinude, Sipsikute ja Õnneseene rühma lapsed.

Saalis oli näitus valminud raamatutest, mängudest ja mappidest Eesti kirjanike kohta. Meid kõiki tervitas Sipsik, kes päeva juhtis ja lastega lustis. Iga rühm oli valmistanud väikese etteaste – loeti luuletusi, esitati etendusi, lauldi ja tantsiti. Seejärel ootas iga rühma pisike ülesanne – orienteerumine majas. Saalis tuli kokku panna Lotte, Sipsiku, Muhvi ja Poku pusle, järgmiseks lahendada mõistatusi samade tegelaste kohta. Kolmandas toas joonistati Sipsikut, millest valmib taaskord üks raamat, ja lõpuks sai kuulata muinasjuttu.

Lugemispesade lapsed tundsid uhkust, et just nemad said kõige tehtu osalised olla ja jääda koos Sipsikuga ühispildile.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!