„Taevaskoja sõnum” XVII võitjad selgunud

10. juuni 2013 Jaan Praggi Koda - Kommenteeri artiklit

Loomevõistlus „Taevaskoja sõnum” XVII oli eriline. Kuna see on kestnud juba pikka aega, tuli mõte teha seekord midagi teisiti. Eelnevatel aastatel oli välja pakutud 10 teemat, mille vahel osalejad said valida. Seekord otsustati välja kuulutada üks aastateema „Kuidas teha teisiti?”, eesmärgiga anda igaühele võimalus ise teemale loovalt läheneda ning seda oma soovi kohaselt arendada.

Olime tulemuste suhtes väga lootusrikkad, panustades laste ja noorte elavale kujutlusvõimele. Kuid piiramatute võimaluste andmine osutus nii õpetajatele kui ka lastele „raskeks pähkliks”. Tõdesime, et loovust ja innovatsiooni ühe teema kaudu polegi nii kerge äratada ka õpetajates, kes õpilasi võistlustööde kirjutamisel ning vormistamisel suunavad ja juhendavad. Vastavalt sellele oli ka võistlusele laekunud tööde arv suhteliselt väike. Seda enam tuleb hinnata neid õpetajaid ja õpilasi, kes ilmutasid teema vastu huvi ning oma tööd võistlusele saatsid.

Nende hulgast tunnistas žürii peaauhinna vääriliseks Põlva Ühisgümnaasiumi 9. klassi õpilaste ühistööna valminud tuši- ja soolamaali „Hingepuu”, autorid Kärt Kamja, Katrin Toom ja Karin Orgulas, juhendaja õpetaja Anneli Kaasik. Töö valmimist kirjeldab õpetaja nii: „Ühe tunni lõpus õpilased lihtsalt „proovisid”, kuidas tušš ja sool sõbraks saavad. Siis rääkis õpetaja pärimuslugusid metsast, puudest ja haldjatest ja lapsed jutustasid seda edasi pintsli ja pliiatsitega.” Tulemuseks sai imeline töö, mis lisaks nauditavale müstilisele elamusele kiirgab ka positiivset energiat, kuna sellel on nii hea „väli”.

Lisaks sellele otsustati välja anda kaks tunnustusauhinda:

1.„Kapuutsiga seelik”, autor Liisa Oks, Miina Härma Gümnaasiumi 3. klassi õpilane, kes disainis universaalse riietuseseme, mis „ … on eest nagu tavaline seelik, tagant aga on näha rullikeeratud kapuutsi,” ning vastava materjalivaliku korral on kantav igal pool ja iga ilmaga. Kapuutsi alla pöörates saab jalgu soojendada.

2. „Väärtusta õppimist ja aega”, autor Lemme Liin, Viluste Põhikooli 4. klassi õpilane, juhendaja õpetaja Heili Ahelik. Töö autor võrdleb sõnas ja pildis traditsioonilisi õppevorme uutega. Ja teeb järelduse, et „…Arvuti ei pea olema ainult mängimiseks ja suhtlemiseks…Edaspidi väärtustan õppimist ja aega. Võtan hoopis läpaka õpikaaslaseks.”

Auhinnad saadetakse võitjatele postiga.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!