Ülikoolide regionaalsed kolledžid arutasid oma väljavaateid ühiskonnas

12. juuni 2013 - Kommenteeri artiklit

Kolmapäeval, 12. juunil korraldasid kolme ülikooli Haapsalu, Kohtla-Järve, Kuressaare, Narva, Pärnu, Rakvere ja Viljandi kolledžite juhid seminari regionaalsete kolledžite rollist Eestis ühiskonnas ja kõrghariduses, teatas Tartu Ülikooli Narva Kolledži esindaja.

Aruteludes tuli esile vajadus senisest tegusama regionaalpoliitika järele ning regionaalsete kolledžite valmisolek ja võimekus kaasa rääkida. Esinejad tõid välja võimalused regionaalsete kolledžite kui seni alakasutatud ressurssi paremaks kaasamiseks maakondlikes arendustegevustes.

Kultuurikomisjoni aseesimees Aadu Must väljendas komisjoni ootust sisenditele, mille alusel paremini suunata regionaalse kõrghariduse tegevusreegleid ja vajalikke riigieelarvelisi vahendeid. Riigikogu liikmed möönsid, et regionaalsetele kolledžite tegevus jääb mitme ministeeriumi vahele ning lähenemist kolledžitele peaks arutama valitsuse tasemel.

Tallinna Ülikooli arendusprorektor Eve Eisenschmidt kinnitab, et on aeg tuua uuesti lauale ülikoolide rektorite ühiste kavatsuste leping aastast 2008, kus avalik-õiguslikud ülikoolid võtsid strateegiliseks eesmärgiks arendada koos välja kogu Eestit kattev regionaalsete pädevuskeskuste võrgustik, mida on vaja elukestva õppe ja piirkonna ettevõtluse hoogustamiseks.

Kokkutulnud olid ühte meelt, et regionaalsete kolledžite edendamiseks on vaja haridus- ja teadusministeeriumi ning siseministeerium tihedat koostööd, samuti ülikoolide rektorite kokkuleppe uuendamist.Seni tegelevad kolledžid maakondliku arendustööga õpperahade ja erinevate projektitoetuste abil. Selline lähenemine ja rahastus ei taga stabiilset arengut.

Seminaril osalesid lisaks emaülikoolide prorektoritele ja haridus- ja teadusministeeriumi ning siseministeeriumi ametnikele ka regionaalminister Siim Kiisler, riigikogu liikmed Aadu Must, Jaak Allik, Rein Aidma ja Neeme Suur. Lisaks tundsid teema vastu huvi maakondlike arenduskeskuste esindajad.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!