EBS planeerib uue, 25-korruselise hoone ehitust

29. aug. 2013 - EBS planeerib uue, 25-korruselise hoone ehitust kommenteerimine on välja lülitatud

Estonian Business School (EBS) tegeleb usinalt uue hoone planeerimisega Lauteri tänava kinnistule, olles läbinud ideekonkursi faasi. EBS-i asutaja Madis Habakuke sõnul tuleb planeeritavasse 25-korruselisse hoonesse lisaks ülikooli ruumidele ja auditooriumitele ka hostel kohalike ja välisüliõpilaste majutamiseks.

EBS Campus OÜ ja Tallinna linnavalitsuse korraldatud ideekonkursil osales kolm arhitektuuribürood, kelle seast otsest võitjat ei valitud, pigem koguti võistlustöödest ideid, mida edasises protsessis rakendada.

Konkursiga täpsustati kinnistule määratud ehitusõiguse ulatust ja hoonestusala kuju ning määrati planeeritava kõrghoone projekteerimis- ja arhitektuurinõuded. Kooli teatel kinnitas konkursi tulemus, et kõik eeldused kaasaegse õppe- ja majutuskompleksi planeerimise ja projekteerimise protsessi aktiivseks jätkamiseks on olemas.

Žürii koosseisu kuulusid lisaks EBS-i esindajatele arhitektid Ike Volkov ja Martti Preem ning Tallinna linnaplaneerimise ameti esindajad Jaak-Adam Looveer ning Arvo Rikkinen. Žürii hindas igakülgselt võistlustöödes esitatud linnaehituslikke analüüse ja arhitektuurseid lahendusi.

Konkurss korraldati Maakri kõrghoonete kvartalis algatatud A. Lauteri tn 3 detailplaneeringu eskiisi käigus. Detailplaneeringu koostamise eesmärk on määrata ehitusõigus praeguse koolihoone rekonstrueerimiseks ning kuni 25 maapealse ja kuni kolme maa-aluse korrusega õppe-, büroo- ja eluruumidega juurdeehituse rajamiseks.

Kooli pressiesindaja sõnul loodetakse kõik vajalikud paberid detailplaneeringu kinnitamiseks esitada 2014. aasta lõpuks, et jätkata projekteerimise ja ehitamise faasiga.