EBS saab kaks uut prorektorit

30. aug. 2013 - Kommenteeri artiklit

Septembris asuvad Estonian Business Schoolis (EBS) ametisse kaks uut prorektorit: õppe- ja arendusprorektorina alustab tööd Toomas Danneberg ning välis- ja korporatiivsuhete prorektoriks saab Kristiina Kägu. Lisaks asuvad ülikooli koosseisus tööle professor Kaire Põder ning majandusanalüütik Meelis Kitsing. EBS-i praegune õppe- ja arendusprorektor Heikki Päeva jätkab tööd ülikooli kvaliteedijuhina.

„EBS-i meeskonna täiendamine on järjepidev protsess, mis hoiab ülikooli kaasaegse ja dünaamilisena. Uued noored prorektorid alustavad EBS-i jaoks olulisel ajajärgul – 25 aastat on selja taga, uued väljakutsed nii kohalikus tasuta kõrghariduse kontekstis kui ka rahvusvahelises konkurentsis edu saavutamiseks, ootavad ees.” ütles EBS-i rektor professor Arno Almann.

Tulevase õppe- ja arendusprorektor Toomas Dannebergi sõnul on ülikooli peamiseks eesmärgiks uuel õppeaastal jätkuv rahvusvahelistumine. „Rahvusvahelistumine tähendab EBS-ile kombinatsiooni kvaliteetsetest õppekavadest, tasemel õppejõududest, tudengitele praktikavõimaluste pakkumisest ning koostööst ärimaailmaga – seda kõike rahvusvahelisel tasemel. Meile on oluline, et tudengid, kes EBS-i haridusse investeerivad, loovad tulevikus mitmekordset väärtust nii endale kui Eesti majandusele,” rääkis Danneberg.

Välis- ja korporatiivsuhete prorektori ametisse asuv Kristiina Kägu lisas, et ülikooli rahvusvahelistumine saab toimuda vaid koostöös heade partneritega. „Väikese Eesti kontekstis on välispartnerite olemasolu ja kaasamine parima õppekvaliteedi tagamise alus. Meie tudengid väärivad parimat äriharidust regioonis, mida saab pakkuda ainult koostöös oma ala spetsialiseerunud tippudega Euroopast ja mujalt. Vähemtähtis ei ole sünkroniseeritud ühistegevused Eesti ettevõtete ja nende ühendustega, et tagada järeltulevate põlvkondade pealekasv ja provotseerida majanduskasvu,” selgitas Kägu.

Professor Kaire Põder asub tööle EBS-i majandusteooria ja rahanduse õppetooli professorina ning lisab akadeemilist panust ka EBS-i teadustegevusse. Majandusanalüütik Meelis Kitsing asub juhtima EBS-i Vaba Majandusmõtte Koda.

Toomas Danneberg on EBS-is lektorina töötanud alates 1998. aastast. Ta on EBS-i doktorant ning alates 2012. aastast bakalaureuse tasemeõppe nõukogu esimees. Danneberg omab pikaajalist kogemust ettevõtete nõustaja ja koolitajana turunduse ja organisatsiooni arenduse valdkonnas.

Kristiina Kägu töötab EBS-is alates 2004. aastast, alates 2010. aastast on Kägu EBS Education OÜ juhatuse liige, täites EBS Gümnaasiumi pidaja kohuseid ning alates 2012. aastast EBS-i välis- ja korporatiivsuhete valdkonna juht.

Professor Kaire Põder on varasemalt EBS-is lektorina töötanud aastatel 2000-2008. Doktorikraadi omandas Põder 2010. aastal Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonnas, kus töötab hetkel vanemteadurina.

Meelis Kitsing on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu osakonna majandusanalüüsi talituse juhataja ning University of Massachusetts Amherst doktorant, kes on alates 1998. aastast lugenud EBS-is loenguid külalislektorina.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!