Ida-Virumaal räägitakse lapse õigustest

5. aug. 2013 - Kommenteeri artiklit

Ida-Virumaal Remniku õppe-ja puhkekeskuses sai esmaspäeval alguse MTÜ Lastekaitse Liit  kolmepäevane rahvusvaheline lapse õiguste koolitus Ida-Virumaa koolide õpilastele ja õpetajatele, teatas Lastekaitse Liidu esindaja.

Kaheaastane projekt „Lapse hääl!” kaasab lapse õiguste monitooringusse nii õpilasi (vanuses 12–14) kui ka õpetajaid kuuest, nii eesti kui ka vene õppekeelega koolist Ida-Virumaal. Juunikuus valiti kuus partnerkooli: Narva Paju kool, Iisaku Gümnaasium, Kiviõli Vene Gümnaasium, Avinurme Gümnaasium, Sillamäe Kannuka kool ja Jõhvi Gümnaasium.

Koolitus on mõeldud nii partnerkoolide õpetajatele kui ka projekti partneritele. Koolitus on eelduseks sügisest algavatele lastele ja noortele mõeldud seminaridele, mis toovad kokku erinevate koolide õpilased ja õpetajad, arutamaks lapse õiguste teemadel ning kaardistamaks olukorda lapse osaluõigustest Ida-Virumaal.

Projekti peamiseks eesmärgiks on edendada teadlikkust lapse õigustest ja lapse õiguste olukorrast, keskendudes eeskätt lapse osalusõigustele. Eestis toimub selline projekt esmakordselt ning projekti metoodika võeti üle Moldova CRIC (Child Rights Information Centre) organisatsioonilt.

Projekti rahastab EMP toetuste Vabaühenduste Fond Avatud Eesti Fondi vahendusel.

Lisainfot leiab projekti kodulehelt www.lapsehaal.lastekaitseliit.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!