Ka Tartu Ülikoolis jätkub avalduste vastuvõtt

9. aug. 2013 - Kommenteeri artiklit

Kuni 16. augustini saab esitada avaldusi Tartu Ülikooli (TÜ) avatud ülikooli õppima asumiseks. 11 bakalaureuse- ning 15 magistriastme õppekavale oodatakse õppima kõiki, kes soovivad omandada tasuta kvaliteetset kõrgharidust ja rahvusvaheliselt hinnatud diplomit töö, pere või muude kohustuste kõrvalt.

„Ootame Tartu Ülikooli avatud ülikooli õppesse kandideerima kõiki ambitsioonikaid inimesi, kel pole varasemalt igapäevaste kohustuste tõttu olnud võimalust kvaliteetset kõrgharidust omandada,” kutsub Tartu ülikooli rektor professor Volli Kalm leidma aega enesetäiendamiseks. „Julgustan õpinguid alustama või edasi õppima ka juba tööturul aktiivseid inimesi, sest avatud ülikooli õpe on nii oma õppevormilt kui ka ajakasutuselt piisavalt paindlik. Kindlasti võimaldavad ülikooliõpingud juba tööl omandatud praktilise kogemuse kõrvalt avardada oma silmaringi.”

TÜ avatud ülikooli õpe on kõigile eestikeelsel õppekaval täiskoormusega õppima asuvatele sisseastujatele tasuta. „Meie soov on saada lisaks päevasele õppele ka avatud ülikooli kõrge motivatsiooniga õppijad, seepärast on oluline anda ka kõigile avatud ülikooli sisseastujatele võrdsete võimalustega lähtepositsioon,” räägib Kalm tasuta õpingute alustamise võimalusest.

TÜ õppeosakonna juhataja Siret Rutiku lisab, et tasuta õppimise õigus õpingute vältel sõltub tudengi panusest ja maksimaalsest pühendumisest õppetööle: „Semestris on tudengi õppemaht 30 EAP-d, millest ta peab vähemalt 24 EAP-d täitma, et säilitada oma tasuta õppekoht. Õppetasu peab tudeng hakkama maksma jooksval semestril iga eelmistel semestritel üle 6 EAP puudu jäänud ainepunkti eest.”

Avatud ülikooli õppes toimub vastuvõtt valdavalt sisseastumiseksamite tulemuste alusel, riigieksamite sooritamine ei ole sisseastumiseks vajalik.

Olulisemad kuupäevad:

* 5.–16. augustini kestab avalduste esitamine avatud ülikooli õppesse õppima asumiseks internetis läbi sisseastumise infosüsteemi SAIS;

* 12.–16. augustini saab avaldusi esitada isiklikult ülikooli peahoones või kolledžites;

* Hiljemalt 27. augustil avalikustatakse vastuvõetute nimekirjad SAIS-is;

* 30. august on õppimatuleku kinnitamise tähtaeg.

Rohkem infot avatud ülikooli sisseastumise kohta leiab TÜ sisseastujate veebist ning sisseastumise ja õppimise foorumist või TÜ kodulehelt.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!