Kontrolltööde tegemisel tuleb jälgida tervisenõudeid

23. aug. 2013 - 2 kommentaari

Õiguskantsler saatis enne uue kooliaasta algust koolidirektoritele kirja, milles rõhutas, et kontrolltööde korraldamisel tuleb järgida tervisekaitsenõudeid, mille kohaselt võib ühel päeval teha ühe kontrolltöö ning nädalas maksimaalselt kolm kontrolltööd.

Seejuures tuleb võimalusel vältida kontrolltööde planeerimist esmaspäevale või reedele ning päeva esimesele või viimasele õppetunnile.

Õiguskantsleri hinnangul on tervisekaitsenõuete järgimine laste heaolu ja arengut arvestades äärmiselt oluline küsimus.

Direktoritele saadetud kirjas soovitas õiguskantsler koolijuhtidel kõnealuseid reegleid ka õpetajatele meelde tuletada ning korraldada aineõpetajate koostööd ja infovahetust.

Õiguskantsleri kantselei laste õiguste osakonna juhataja Andres Aru märkis, et kontrolltöö eristub oma suurema mahu poolest muudest kirjalikest töödest.

Selle edukas sooritamine nõuab õpilaselt põhjalikku ettevalmistust, millega tuleb hakkama saada igapäevase õppetöö kõrvalt.

Aru toonitas, et kooli ülesandeks on koostada selline päevakava, mis oleks õpilasele ea- ja jõukohane ning võimaldaks talle aega ka puhkuseks ja huvitegevuseks.


2 kommentaari teemale “Kontrolltööde tegemisel tuleb jälgida tervisenõudeid”

  1. Karin ütleb:

    Millegipärast korraldatakse põhikooli lõpueksameid just esmaspäeviti (eesti keel) ja reedeti (mataemaatika)- aastal 2013 oli see nii. Aastal 2014 olukord sama: eesti keele eksam 2. juunil (esmaspäev) ja matemaatika eksam 6. juunil (reede). Koolivaheaeg algab 6. juunil, mistõttu eksamiainete õpetajatel on konsultatsioonide/eesti keele eksami läbiviimine üsna problemaatiline (samal ajal toimub ka teiste klasside õpetamine, aastahinnete väljapanek jms kooliaasta lõpuga kaasnev).

  2. Senni ütleb:

    naerukoht. Õiguskantsler võiks saata kirja õppekavade ja ainekavade jms koostajatele – millal need ette nähtud hinded siis tekitatakse, mille põhjal kursuse jms hinded välja panna?

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!