Koolides on üle 100 täitmata töökoha

23. aug. 2013 - Kommenteeri artiklit

Paar nädalat enne uue kooliaasta algust oli koolides puudu rohkem kui 100 õpetajat, samuti on lasteaedades kümneid täitmata töökohti.

Kõige enam tunnevad koolid puudust eesti ja inglise keele õpetajatest, aga vajatakse ka logopeede ja kehalise kasvatuse, matemaatika ning klassiõpetajaid.

Neljal kooli polnud kaks nädalat enne kooliaasta algust veel direktorit ja kaks kooli polnud veel leidnud endale õppealajuhatajat.

Töötukassa viimastel andmetel on end töötuna arvele võtnud 450 pedagoogi, 361 erinevat haridustöötajat ja veel ligi 150 lasteaiatöötajat.

Kõige enam on töötuid just alus- ja alghariduse õpetajate seas, hetkel on töötuna arvel 130 lasteaiaõpetajat, 40 klassiõpetajat (1. kuni 6. klass) ja 51 alghariduse abiõpetajat.

Haridustöötajatest on märkimisväärselt palju töötuna arvel ka kõrgkooli õppejõude ja teadureid (41) ning kutsehariduse õpetajaid (37).

Aineõpetajatest on töötuid enim aga inglise keele õpetaja (38) ja kunsti- ja joonestamisõpetaja kohal (27). Reaalainete õpetajatest on kõige rohkem töötuna arvel matemaatikaõpetajaid (20).

Umbes pooled töötutest haridusinimestest on end töötukassas arvele võtnud viimase kuue kuu jooksul.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!