Kuressaares algas rahvusvaheline konverents innovatsioonipoliitikast

5. aug. 2013 - Kommenteeri artiklit

5. ja 6. augustil toimub Kuressaares konverents „Piiriülene regionaalne koostöö Põhjamaadega teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni poliitikates”. Tegu on Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli koostöös elluviidava teadus- ja innovatsioonipoliitika seire programmi „TIPS” esimese rahvusvahelise konverentsiga.

Reeglina räägitakse teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni (TAI) poliitikatest riigi kontekstis: kui palju ja kuhu investeeritakse, millised oleksid kõige sobivamad poliitikameetmed ja efektiivsemad viisid poliitika elluviimiseks. Samas on teadus- ja arendustegevus ja innovatsioon ülikoolides ja ettevõtetes muutumas järjest rahvusvahelisemaks.

Konverentsi eesmärk on alustada arutelu selle üle, kuidas võiks Eesti TAI poliitikate kujundamine olla senisest rohkem seotud Põhjamaade süsteemidega. Ettekannetes käsitletakse Põhjamaade kogemusi ning võimalusi ja takistusi piiriüleseks koostööks. Eraldi sessioon on pühendatud organisatsioone ühendavatele klastritele ning regionaalsele innovatsioonipoliitikale.

Konverentsil esinevad eksperdid Eestist, Soomest, Rootsist, Norrast ja Islandilt.

Konverentsi rahastab Euroopa Sotsiaalfond.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!