Millest kirjutab 23. augusti Õpetajate Leht?

22. aug. 2013 - Kommenteeri artiklit

Haridusminister tahab järsult vähendada õppekavade mahtu

Värske Õpetajate Leht avaldab haridusminister Jaak Aaviksoo programmilise kirjutise, mis lähtub ministri kurvast tõdemusest: meie kool ei ole piisavalt huvitav ja muutub paljude jaoks kahjuks lausa piinavalt tüütuks. Aaviksoo kirjutab, et vastusest küsimusele, kas Eesti kool on huvitav, koorub välja enamik meie hariduselu probleeme, ja mõtisklus selle üle, kuidas teha kool ja õppimine huvitavaks, võib viia lähemale ka probleemidele lahendusele. Haridusminister ise näeb lahendust õppekava mahu järsus ja otsustavas vähendamises. „Et meie kool muutuks huvitavaks, et sinna mahuks rohkem elu ja koolirõõmu, tuleb üle jõu käiv koorem õlgadelt otsustavalt maha visata,“ kirjutab Aaviksoo Õpetajate Lehes.

Mis muutub uuel kooliaastal?

Riigikogu kultuurikomisjoni liige Liisa-Ly Pakosta tutvustab Õpetajate Lehes põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muudatusi, mis jõustuvad 1. septembril ja puudutavad otseselt õpetaja tööd.

Õpetajaks õppijad saavad kohe koolis tuleristsed

Õpetajate Leht kirjutab, et Tartu ülikooli õpetajakoolituse esmakursuslased lähevad tänavu juba 6. septembril kohe koolidesse praktikale. Vanade praktikakoolide kõrval ootavad tudengeid ka uudsed innovatsioonikoolid.

Paide arvamusfestival ehk Paide Tolk

Kirjanike Liidu esimees Karl Martin Sinijärv kirjutab Õpetajate Lehes, et vahetult enne taasiseseisvumispäeva Paides korraldatud Arvamusfestival võib osutuda viimaste aegade kõige olulisemaks algatuseks. Mõtlevate inimeste kontsentratsioon seal andis pinnaühiku kohta silmad ette tõenäoliselt nii riigi-, rahva- kui ka raamatukogudele.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!