Randveres avati uhiuus kool

30. aug. 2013 - Kommenteeri artiklit

Reedel avati Viimsis 450-kohaline Randvere Kool, kus hakkab algaval õppeaastal õppima 145 peamiselt Leppneeme, Tammneeme, Randvere, Metsakasti, Äigrumäe, Laiaküla ja Muuga küla last. 

Kokku alustab koolis õppeaastat seitse klassikomplekti: kolm esimest, kaks teist, üks kolmas ja üks neljas klass. Õpetajaid on uues majas 21: seitse klassiõpetajat ning seitse klassiõpetajat-eripedagoogi, kes alustavad tööd haridusliku erivajadusega õpilaste väikeklassidega. Hariduslike erivajadustega õpilaste plokis alustab seitse väikest klassi 17 õpilasega, kohti on selles plokis 40 õpilasele.

„Viimsi vallas korrastub koolivõrk vastupidiselt koolide sulgemise kurvale tendentsile mujal Eestis –uue moodsa kooli avamisega on Viimsi teistele kasvavatele kohalikele omavalitsustele suureks eeskujuks,” sõnas haridus- ja teadusministeeriumi koolivõrgu juht Kalle Küttis. „Uue kooli ehitamine ja avamine ei ole vallale lihtne ülesanne, kuid elanike ja laste heaolu nimel tuleb väljakutse vastu võtta. Viimsi on Randvere Kooli näol selle ülesandega edukalt hakkama saanud. Kindlasti on see julgustav eeskuju.”

„Randvere Kool on nii välimuselt kui sisult igati võrdne Euroopa parimate samalaadsete koolidega,” ütles Viimsi vallavanem Haldo Oravas. „Randvere Kooli teeb eriliseks Eesti koolimaastikul see, et me oleme ainuke üldhariduskool, mis pakub sobivaid tingimusi hariduse andmiseks ka haridusliku erivajadusega lastele. Neile on loodud sobivad õpitingimused nii personali kui ruumilahenduste osas. Mul on hea meel, et Viimsi vald astub Euroopa arenenud riikide pedagoogikapõhimõtetega ühte sammu.”

Randvere Kool on mõeldud 432 õpilasele ehk kolmele paralleelile I–VI klassini. Koolis on muusika- ja kunstiklassid, tööõpetuse ruumid, raamatukogu ning spordikompleks. Hoone õppeplokid on jaotatud eraldi pesadena hoone kolmele teljele, mida läbib siduv koridor. Õppeplokkide vahelised alad on lahendatud kooli üldaladena nagu näiteks söögiala, raamatukogu ja aula. Spordisaal on projekteeritud suurema mahuna ühele kolmest teljest.

Klassid on jaotatud klassiastmete kaupa pesadesse (kolm paralleeli ühes pesas). Pesa suuruseks on ca 350 m², seal on kolm klassiruumi, garderoob, ühisruum ühisõppeks või vahetundideks ning tualetid. Lisaks on pesades õpetajatele tööruum, et võimaldada õpetajatel olla õpilastega kogu koolipäeva vältel. Igal pesal on oma sisehoov, kus on võimalik viia läbi õuesõpet.

Erivajadusega laste plokis on viis väiksemat klassiruumi, individuaalõppe võimalusega puhkeruumid ning teraapiaruumid. Lisaks erivajadustega laste plokile on eraldi ruumid psühholoogile, sotsiaalpedagoogile, kooliarstile, logopeedile ja eriteraapiale.

Randvere Kooli projekti autorid on Inga Raukas, Mart Kadarik ja Matthias Klitzsh. Projekteerija on OÜ Arhitektuuriagentuur. Koolihoone tuleb kahekordne netopinnaga 5772,8 m². Ehituse maksumuseks kujunes 6,4 miljonit eurot. Kooli ehitas Fund Ehitus OÜ.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!