Sisekaitseakadeemia koolitab Afganistani päästjaid

21. aug. 2013 - Kommenteeri artiklit

Täna sõitsid Afganistani esimesed kaks Sisekaitseakadeemia eksperti, kes alustavad Afganistanis tuletõrjeinstruktorite koolitust, teatas Sisekaitseakadeemia pressiesindaja.

Välisministeeriumi rahastatavas projektis „Afganistani tuletõrjujate professionaalsete ja juhtimisoskuste arendamine” koolitavad Sisekaitseakadeemia päästekolledži õppejõud 15 Afganistani tuletõrjeinstruktorit, kes omakorda annavad aga oma õpitud teadmised ja oskused edasi teistele Afganistani tuletõrjujatele.

Kursuse teemaks on linna ja maastikutulekahju kustutamine. Selle käigus saavad Afganistani tuletõrjujad teadmisi tule kustutamise taktikast, tehnikast ja varustusest, õpivad selgeks voolikuliinide ehitamise põhireeglid, saavad teada hoonete ja avatud alade tulekahjude kustutamise erinevustest ning harjutavad kätt põhivarustuse kasutamisel. Kuna kursandid peavad edaspidi oma alluvaid koolitama, on osa kursusest pühendatud täiskasvanute õpetamisele.

Kursuse ajaks on Afganistani tuletõrjepolitsei koolituskeskusse saabunud ka Sisekaitseakadeemia poolt ette valmistatud õppevarustus, mille hulka kuuluvad taktikakoolituse maketid, külmsuitsuaparaadid, õppeplakatid jms. Osa õppevahenditest saadetakse pärast kursust vastkoolitatud instruktoritega ka provintsidesse.

Sisekaitseakadeemia päästetööde õppetooli juhataja Heiki Soodla sõnul on tal hea meel tõdeda, et akadeemia päästealane koolitussüsteem on niivõrd suurepäraselt välja arendatud, et selle kohta tunnevad huvi ka teised rahvusvahelised organisatsioonid ja abivajavad riigid. „Läheme sõdadest räsitud Afganistani ja paneme koolitusekspertidena aluse tulevaseks jätkusuutlikuks päästeeriala väljaõppesüsteemiks, millega omakorda soovime kaasa aidata turvalise elukeskkonna kujundamisele või siis vähemalt sealse olustiku parendamisele,” kommenteeris Soodla.

Välisministeeriumi rahastatav projekt panustab Afganistani Siseministeeriumi 2011–2016 arengustrateegia ning sealse siseministeeriumi välja töötatud Afganistani Tuletõrje- ja päästepolitsei arengukava elluviimisse. Projekti elluviimisega üritatakse muuta Afganistani päästeteenistus kaasaegsemaks, efektiivsemaks ja ühiskonnale kasulikumaks. Kursuse korraldamine Afganistanis osutus võimalikuks tänu Eesti koostööle Euroopa Liidu politseimissiooniga (EUPOL) ja selle koosseisus töötavate Eesti päästeametnike toetusele.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!