Sisekaitseakadeemia päästekolledži juhiks saab Ain Karafin

19. aug. 2013 - Kommenteeri artiklit

Päästeameti peadirektori senine asetäitja Ain Karafin asub 16. septembrist juhtima Sisekaitseakadeemia päästekolledžit, teatas Sisekaitseakadeemia pressiesindaja.

Ain Karafin asus tööle tuletõrje- ja päästealal 1982. aastal, pärast Tallinna Polütehnilise Instituudi lõpetamist ning on töötanud päästealal erinevatel ametikohtadel. „Olen peadirektori asetäitja ametis olnud üle 13 aasta, see on väga pikk aeg. Otsuse asuda uuele ametikohale muutis mulle kergemaks teadmine, et Päästeameti praegused tugivaldkondade juhid on väga heal tasemel,” ütles Karafin.

Päästekolledži direktorina plaanib Ain Karafin üle vaadata tänase päästespetsialisti kutsehariduse korraldamise. Samuti on suureks väljakutseks see, kuidas demograafilisest olukorrast tingitud järjest vähenevast õpilaste arvust päästekolledžile vajalikud õppurid kätte saada.

„Sisekaitseakadeemia rektor Lauri Tabur tegi mulle pakkumise ja otsustasin selle vastu võtta. Päästealase hariduse probleemid ja arendamine on mulle huvi pakkunud kogu teenistuse jooksul ning olen viimastel aastatel selles valdkonnas ka tegutsenud, osaledes päästekolledži nõukogu töös. Seega oli see mulle õige ettepanek õigel ajal,” selgitas Karafin.

Kolledži senine juht Margus Möldri plaanib Taburi sõnul jätkata tööd päästevaldkonnas.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!