Stand For The Silent Estonia

30. aug. 2013 Janno Soosaar Stand For The Silent Estonia president - Kommenteeri artiklit

Eesti kool võitleb kiusamisega. Lisaks iga-aastasele koolirahu programmile hakkab probleemiga tegelema ka SA Kiusamise Vastu, korraldades kahekümnes koolis tunde koolikiusamise teemal. Teiseks on hiljuti loodud Ameerika Ühendriikide eeskujul Stand For The Silent Estonia. Selle 14–23-aastased liikmed hakkavad koolides käima ning õpilastele/õpetajatele/lapsevanematele vägivalla tagajärgedest rääkima.

SFTS-i Eesti liikmetel pole psühholoogia- või sotsiaaltööharidust, kuid enamikul neist on isiklik kokkupuude koolikiusamisega, kas siis kiusatava või kiusajana. Kes pole ise kiusamisega kokku puutunud, sellel on kiusamise all kannatanud mõni lähedane. Just enda või lähedase kiusamiskogemus on andnud neile noortele selge pildi nii koolikiusamisest kui ka sellega võitlemise nõrkadest kohtadest.

SFTS Estonia tegeleb nii kiusatavate kui ka kiusajatega. Viimastele räägitakse koolivägivalla tagajärgedest. Me räägime kiusajatele depressioonist, ärevushäiretest, ka enesetapukatsetest ning enesetappudest.

Puutumata ei jää ka koolipersonal, kes ei osale kiusamises (ehkki on erandeid), küll aga on jäänud mõnigi kord vaikivaks pealtvaatajaks.

Seminaride käigus anname kuulajatele võimalusi küsimusi esitada ja arvamusi avaldada, kuid viime läbi ka ajurünnakuid, mille käigus laseme neil pakkuda välja oma lahendusi. Korraldame ka foorumteatrit kui tõhusat konfliktilahenduse viisi.

Kõigil huvilistel on võimalik Stand For The Silent Estonia tegemistega lähemalt tutvuda aadressil http://euroopa.noored.ee/node/6312.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!