TLÜ ootab avaldusi avatud taseme- ja eksternõppesse

9. aug. 2013 - Kommenteeri artiklit

Tallinna Ülikool (TLÜ) ootab avaldusi avatud tasemeõppesse, Aasta Ülikoolis programmi ja eksternõppesse, kus saavad õppida nii noored kui ka huvitatud täiskasvanud. 15.16. augustil toimub täiendav vastuvõtt eestikeelse tasemeõppe erialadele, kuhu suvisest vastuvõtust jäi veel vabu õppekohti.

Tallinna Ülikooli avatud ülikool võimaldab õppida koos üliõpilastega päeva-, kaug- või tsükliõppes bakalaureuse-, magistri- või doktoritaseme aineid üliõpilase staatust omamata. Avatud tasemeõpe sobib neile, kes soovivad paindlikku õppimiskoormust, valida enesetäiendamiseks õppeaineid oma soovist lähtuvalt, omandada kõrvalaine või lisaeriala, läbida ümberõpe (näiteks õpetaja kutseõpingud), samuti neile, kel ei ole võimalik täis- või osakoormusega õppida või kel ei õnnestunud ülikooli tasemeõppesse sisse saada. Kogutud ainepunkte on võimalik tasemeõppe õppekava täitmisel arvestada, kui need sobivad valitud õppekavasse. Õppijaks registreerimine kestab kuni 9. septembrini. Registeerida saab ülikooli kodulehel: www.tlu.ee/avatudope.

Uudisena pakub TLÜ sellest aastast programmi Aasta Ülikoolis, milles on võimalik valida 13 õppekava vahel. Aasta Ülikoolis sobib õppijale, kes tasuta õppekohale ei pääsenud või ei ole kindel oma eriala valikus, aga ka täiskasvanud õppijaile, kes otsib sisukat ning tõsiseltvõetavat alternatiivi koolitusturul pakutavatele koolitustele. Aasta Ülikoolis on terviklik avatud tasemeõppe pakkumine kõigile enesetäiendamisest huvitatud inimestele.

Sellest aastast pakub TLÜ eksternõppe vormi neile, kelle eesmärk on omandada kõrgharidus ilma üliõpilase staatust omamata. Eksternõpe sobib neile, kes soovivad alustada õpinguid algusest või jätkata katkenud õpinguid kindla bakalaureuse või magistriõppe õppekava järgi. Eksternõppesse on oodatud endised TLÜ, aga ka teiste ülikoolide üliõpilased, kelle õpingud on jäänud pooleli, samuti uued õppijad, kes planeerivad läbida õpinguid enda valitud tempos. Eksternõppe õppijatega sõlmitakse leping ning nad alustavad või jätkavad õpinguid koos üliõpilastega. Eksternõppijad tasuvad õppekulude eest õpitud ainepunktide alusel. Eksternõppe avalduste esitamine toimub 15. augustist kuni 9. septembrini oma akadeemilise üksuse õppetöö koordinaatorile vm määratud isikule.

Avatud tasemeõppe ja Aasta Ülikoolis infotund toimub 23. augustil kella 12–13 ruumis A121 (Astra õppehoone, Narva mnt 29). Eelnevalt registreerida saab siin. Eksternõppe infotund toimub 14. augustil kella 15.00-16.30 ruumis M134 (Uus-Sadama 5, Mare õppehoone). Infotundi registreerida saab siin.

Augusti keskel toimub Tallinna Ülikoolis täiendav vastuvõtt eestikeelse tasemeõppe erialadele. Erialasid, kuhu saab kandideerida, võib vaadata siit: www.tlu.ee/vastuvott. Dokumente saab esitada 15.–16. augustil  infosüsteemis SAIS. Vastuvõtulaud on  avatud 15. ja 16. augustil kella 10–14 TLÜ aulas (Narva mnt 25, Terra hoone III korrus).


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!