Tallinnas avati rahvusvaheline Euroopa kool

26. aug. 2013 - Kommenteeri artiklit

Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo avas esmaspäeval pidulikult rahvusvahelise Tallinna Euroopa kooli, milles asub septembris õppima 75 õpilast. Kooli avaaktusel osalesid esindajad saatkondadest, rahvusvahelistest organisatsioonidest, ülikoolidest ja avalikust sektorist. 

Ülemiste Citys asuva kooli direktor on Olavi Otepalu, kelle sõnul avardab Tallinna Euroopa kool Eesti rahvusvahelist potentsiaali. „Avatav kool on kõrge kvaliteedi ja väga hea õppekeskkonnaga uus rahvusvaheline üldhariduskool, mis laiendab märkimisväärselt rahvusvahelise hariduse kättesaadavust Eestis”, ütles Otepalu.

Euroopa koolide eesmärk on võimaldada ühtset haridust Euroopa Liidu teenistujate lastele sõltumata sellest, millises liikmesriigis nad parajasti elavad. Lisaks Euroopa Liidu teenistujate (sealhulgas IT-agentuuri töötajate) lastele võimaldab uus kool rahvusvahelist haridust välisekspertide, Eesti diplomaatide ja  välisriikide diplomaatide lastele ning mistahes rahvusvahelises koolis õppinud või õppima siirduvate Eesti kodanike lastele.

Euroopa Kooli õppekavades on olulisel kohal emakeelne õpetus ning emakeele ja omakultuuri õpe. Euroopa Koolis edukalt läbitud õppeaastaid ja nendega seoses välja antud diplomeid ning tunnistusi tunnustatakse Euroopa Liidu liikmesriikides ja paljudes muudes riikides.

Tallinna Euroopa kooli rajas SA Innove ning kool tegutseb erakooliseaduse alusel. Kool asub Ülemiste Citys aadressil Keevise tn 2, TTÜ kunagise rektori, küberneetikateadlase Boriss Tamme nimelises hoones. Õppe kvaliteedi tagamiseks viivad Euroopa kooli inspektorid iga kolme aasta tagant läbi auditi, mis on akrediteerimislepingu sõlmimise ja pikendamise aluseks.

„Ülemiste City on Eesti teadmistepõhise majanduse arenduskesksus – seetõttu on Euroopa kooli avamine just Targa Äri Linnas iseenesest mõistetav. Ühtlasi on see pilk tulevikku, kuna tahame, et uus põlvkond kasvaks teadmiste omandamisel rahvusvahelises loomekeskkonnas,” märkis Technopolis Ülemiste AS-i nõukogu liige Ülo Pärnits. „Maailmas on analoogilistes targa äri linnades hõlmatud kogu haridustsükkel – alates lasteaiast kuni kõrgkoolini välja. Meil oli seni olemas lasteaed ning kõrgkool.”

Lisainfot Tallinna Euroopa kooli kohta leiab kooli koduleheküljelt: www.est.edu.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!