Tartu Ülikooli professor valiti Semmelweisi ülikooli audoktoriks

26. aug. 2013 - Kommenteeri artiklit

Tartu ülikooli ravimite tehnoloogia ja biofarmaatsia professor Peep Veski nimetati Semmelweisi ülikooli audoktoriks, teatas TÜ pressiesindaja.

Peep Veski on Tartu ülikooli ravimite tehnoloogia ja biofarmaatsia professor, farmaatsia instituudi juhataja ning proviisoriõppe päevase õppe ja farmaatsia doktoriõppe programmijuht. Tema teadustöö põhisuundadeks on ravimpreparaatide koostisesse kuuluvate tahkete ainete füüsikaliste omaduste uurimine, nimetatud omaduste mõju selgitamine ravimite biofarmatseutilisele kvaliteedile, tahkete modifitseeritud toimekestvusega ravimpreparaatide disainimine, abiainete funktsionaalsuse uurimine.

Audoktori nimetus, mida tänavu antakse Semmelweisi ülikoolis välja 39. korda, tunnustab inimesi, kes on lisaks märkimisväärsele panusele rahvusvahelise teaduse edendamisel, omanud ka aastatepikkust ja teaduslikult viljakat koostöösuhet Semmelweisi ülikooliga.

Professor Peep Veski koostöö Semmelweisi ülikooliga on kestnud üle 30 aasta, pärast dissertatsiooni kaitsmist farmakognoosia instituudiga kannabinoidide määramismeetodite täiustamisel, hiljem aga farmatseutilise tehnoloogia instituudiga.

Tartu ülikooli teadusprorektori Marco Kirmi sõnul on tiitel suureks tunnustuseks ennekõike professor Peep Veski teadustegevusele, kuid väga oluline ka tervele Tartu Ülikooli akadeemilisele perele. „Professor Veski nimetamine audoktoriks tõstab märkimisväärselt esile tema aktiivset rahvusvahelist farmaatsia-alast teadustegevust ja selle õpetamise arendamist. On suur au, et lisaks oma järjekindlas tegevuses Eesti farmatseutide ettevalmistamisel, on ta Tartu ülikooli viinud farmaatsia vallas maailmakaardile, andes seeläbi panuse ka ülikooli rahvusvahelistumisesse,” märkis Kirm.

Peep Veski lõpetas 1975. aastal Semmelweisi ülikooli farmaatsia eriala. Bioloogia kandidaadi kraadi kaitses Ungari teaduste akadeemias 1980. aastal. Farmaatsiadoktori kraadi biofarmaatsia ja farmakokineetika erialal kaitses ta 1994. aastal Helsingi ülikoolis. Veski on pikemat aega teinud koostööd nii Ungari farmaatsiaseltsiga kui ka Ungari proviisorite kojaga. Veski on Semmelweisi ja Szegedi ülikoolide koostatava farmatseutilise tehnoloogia ja biofarmaatsia õpiku mitme peatüki kaasautoriks.

Professor Peep Veskit on tunnustatud Tartu ülikooli väikese medaliga (2010), Euroopa farmaatsiatööstuse assotsiatsioonide föderatsiooni auhinnaga (2008), Madridi Complutense ülikooli medaliga (2006) ning Hispaania kuninglik farmaatsia akadeemia on nimetanud ta oma korrespondentliikmeks (2003). 2006. aastal nimetas Ungari farmaatsiaselts Peep Veski oma auliikmeks.

Audoktori regaalid antakse üle 15. novembril 2013 Semmelweisi ülikoolis Budapestis.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!