Uus sügis toob kaasa uued kooliteed

30. aug. 2013 Virve Liivanõmm - Kommenteeri artiklit

Tänavu Nõva koolis põhikooli läbi saanud kaks poissi ja üks tüdruk said kõik sisse meelepärastesse populaarsetesse pealinna koolidesse. Kiitusega lõpetanud Joonas Järve (lõpupildil paremal) pääses Nõo reaalkooli, aga käis ka Tallinna eliitkoolide ühiskatsetel ja Gustav Adolfi gümnaasium kutsus teda enda juurde. Joonas on olnud tubli bioloogia- ja ajaloo-olümpiaadidel osaleja ning nii otsustas ta Vanalinna hariduskolleegiumi kasuks. Selles koolis köidavad teda peale reaalainete ka usundi- ja kunstiõpetus.

Jarmo Soots (vasakul) hakkab Tallinna polütehnikumis õppima elektroonikaseadmete koostajaks, sest elektroonika huvitas teda juba väikesest peast. Nõva kahe klassikaaslase asemel saab Jarmo endale 60 kursusekaaslast.

Joonas ja Jarmo on mõlemad nõvakad, nende ainuke klassiõde Helen Ruus aga pärit Tallinnast, kus tal koolitöö eriti hästi ei läinud, kuni vanemad leidsid tüdrukule kosumiseks ja maha rahunemiseks väikese sõbraliku maakooli. Helen tuli Nõvale 8. klassi ja läheb nüüd koju tagasi, hakkab Tallinna teeninduskoolis õppima majutusteenindust, sest teda huvitab reisimine, turism. Ta ise arvab, et hakkab kord hotelliomanikuks. Nõval oli tema meelest väga tore elada ja õppida.

Klassijuhataja, matemaatika- ja arvutiõpetaja Laine Koppel kinnitas, et selle 9. klassiga veetis ta oma elu toredaima kooliaasta. Nad harjutasid neljakesi palju, arutasid läbi kõik maailma asjad, said suurteks sõpradeks. Ei ole õigus, et väikeses koolis jääb ka haridust väheks. Õpetaja Koppeli meelest oleneb kõik lastest.

Nüüd tuleb Nõval 9. klassi ainult üks poiss, 8.-sse seevastu seitse õpilast. Kui valla volikogu kevadel kooli jätkamist arutas, ütles vallavanem Alo Tamm, et Nõva kool jätkab „olemuslikult põhikoolina”, sest 5. 6. ja 7. klassi ei ole kedagi tulemas. Nõval on ka õpilaskodu, mistõttu elu läheb ikka vanas vaimus edasi.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!