Võtikveres on laupäeval raamatuküla päev

16. aug. 2013 - Kommenteeri artiklit

Kirjanik Imbi Paju eestvedamisel toimub laupäeval, 17. augustil Jõgevamaal Torma vallas 14. korda iga-aastane Võtikvere raamatuküla päev, mis kaasab ja viib kokku hulga kirjanikke ja lugejaid. Raamatupäevale pääseb tasuta.

Seekordne raamatuküla päev kannab pealkirja „Vaimsed maastikud” ning käsitluse alla tulevad minevikupärandi mustrid meie tänastes arusaamades.

Võtikverre tuleb kokku hulk silmapaistvaid kirjandus- ja kirjastusinimesi, aga ka ühiskonnategelasi nagu Doris Kareva ja Jürgen Rooste, Kristiina Ehin ja Ly Seppel, Kätlin Kaldmaa, perekond Petrone, Mikk Sarv ja Kristel Vilbaste, Olavi Ruitlane, Kristiina Kass, Kadri Hinrikus, Ilmar Tomusk, Heiki Vilep, Jaak Juske, Greete Kõrvits, Anne Adams, Aarne Ruben, Laine Randjärv, Eerik Niiles Kross, Igor Kopõtin jt.

Väliskülalistest väisavad Võtikveret Soome kultuurisaadikud Rosa Liksom, Merja Aho ja Suvi Ahola, kes kõnelevad sealsest kirjandusest ja lastekirjandusest.

Täpsem kava näeb välja selline:

Keskpäeval kõlavad Võtikveres Imbi Paju avasõnad, Torma vallavanema, kirjandusuurija Riina Kulli tervitus ning Anne Adamsi laul eesti luuletajate tekstidele kogumikust „Hellad laulud”.

Kella 12.15–12.30 saab kuulata intervjuud selle aasta Võtikvere raamatuküla patrooni, Vooremaalt pärit kirjaniku Kätlin Kaldmaaga, tema romaanist „Islandil pole liblikaid”, tema luulest, lastekirjandusest, tööst tõlkijana ja PEN-klubi esinaisena.

Kella 12.3012.50 kõnelevad kirjanik Kristiina Ehin ning luuletaja ja tõlkija Ly Ehin esimese üllitatud „Paleontoloogi päevaraamatu” teemal. Järgnevad Kristiina Ehini ja Kairi Leivo laulud.

Kella 12.5013.05 räägivad Mikk Sarv ja Kristel Vilbaste oma raamatuist „Sõna jõud” ja „Eesti allikad”.

Kella 13.0513.30 saab kuulata intervjuud lastekirjanike Kristiina Kassi, Epp Petrone, Kadri Hindrikuse, Ilmar Tomuski, Heiki Vilepiga. Pärast kohtumist kohtuvad kirjanikud lastega ja nende vanematega Võtikvere laste lugemispesas.

Kella 13.3013.45 aetakse juttu Soome kirjaniku Rosa Liksomiga, tema teosest „Kupee nr 6”, mis viib meid tagasi nõukogude aja kaose ja inimese juurde.

Kell 13.4513.55 jätkub jutuajamine kirjanik Olavi Ruitlasega, kes kirjutab oma romaanides „Naine” ja „Kroonu” sarnasel teemal kui tema kolleeg Soomest.

Kella 13.5514.15 kõnelevad Doris Kareva ja Jürgen Rooste luulekogust „Elutants” ehk kuidas jääda ellu tänapäeva ruttavas ajas. Järgnevad Jürgen Rooste ja Marko Martinsoni laulud.

Kella 14.1514.35 on tähelepanu Epp ja Justin Petronel.

Kell 14.3514.45 esitletakse Greete Kõrvitsa raamat „Kartulirahvas ja burgeriinimesed”. Sellele järgneb Anne Adamsi laul Eesti luule klassikast.

Kella 14.5015.15 räägivad ajaloolane ja sõjaajalookirjanik Igor Kopõtin ning Eesti-Armeenia kirjanik Oliva A. Rantala sõja ja rahu ning keele, kultuuri ja identiteedi teemal.

Kella 14.1514.25 heidetakse Jaak Juske abil pilk kultuurimaastikule nii Tallinnas kui Tartus.

Kella 15.2515. 55 on laval Tartu kirjanikud ja luuletajad: Jaan Malin, Maarja Pärtna, Piret Bristol, Krista Ojasaar, Tõnis Vilu, Rein Tootma, Hannes Varblane.

Kella 15.5516.15 käsitletakse ajaloomälu ning vaimseid ja kultuurilisi maastikke meie sees läbi Laine Randjärve, Aarne Rubeni, Eerik Niiles Krossi ja Imbi Paju teoste.

Päev lõpeb Väike-Maarja rahvateatri etendusega. Lastele on päev läbi avatud lugemispesa, kus saab joonistada ja kus lastekirjanikud oma raamatutest ette loevad.

Raamatuküla päev on kõigile tasuta. Kirjastused müüvad laadal oma teoseid soodushinnaga.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!