Maaülikooli uudiseks on ingliskeelne loomaarstiõpe

2. sept. 2013 - Kommenteeri artiklit

Eesti Maaülikoolis (EMÜ) alustab uut õppeaastat täna keskpäeval 4678 tudengit. Esmakordselt on uue õppeaasta aktusel 797 uut bakalaureuse-, 308 magistri- ning 35 doktoriõppe uut üliõpilast. Nendele lisandub 28 välistudengit, kes tulevad Eesti Maaülikooli õppima maastikuarhitektuuri või loomaarstiteadust. Ingliskeelne loomaarstiõpperühm pika traditsiooniga eestikeelse kõrval ongi EMÜ üks tänavune uudis.

„Varasemaga võrreldes osutusid tänavu senisest populaarsemaks magistriõppe õppekavad, mis annab kinnitust Eesti Maaülikooli kui praktilise suunaga õppekavu ning paindlikku õppekorraldust pakkuva kõrgkooli kohta, sest magistriõppe puhul hinnatakse suuresti võimalust õpingute kõrvalt töötada,” sõnas Eesti Maaülikooli õppeprorektor Paavo Kaimre. Kaimre hinnangul mõjutab õppimishuvi kasvu magistriõppesse ilmselt ka see, et mitmel seni ainult tasulisel õppekaval ei pea sisseastuja sel aastal õppemaksu tasuma.

Teadustöötajate järelkasvu tagamiseks ülikooli vastutusvaldkondades avas maaülikool doktoriõppes lisaks haridus- ja teadusministeeriumiga sõlmitud tulemuslepingu 24 õppekohale 11 täiendavat õppekohta, mida rahastatakse teadus- ja arendustöö projektidest.

EMÜ populaarseimad erialad olid tänavu loodusturism, keskkonnakaitse ning maamajanduslik ettevõtlus ja finantsjuhtimine, kus laekunud avalduste arv oli Eesti suurimaid.

Õppeaasta avaaktus toimub täna, 2. septembril, kell 12 Kreutzwaldi 64 õppehoone aulas.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!