Noorsportlaste kaitseks allkirjastati Hea Tava kokkulepe

4. sept. 2013 - Kommenteeri artiklit

Täna allkirjastati kokkulepe, millega noortespordiga seotud organisatsioonid nõustuvad järgima alaealiste huvide kaitse põhimõtteid spordis ja üleminekute head tava. Hea Tava eesmärgiks on ühtlustada osaliste arusaamu ning vastastikuseid ootusi alaealistele suunatud sporditegevuses nii, et tulemused oleksid lastele, lastevanematele, korraldajatele ja ühiskonnale parimad, teatas Eesti Noorsootöö Keskuse pressiesindaja.

„Erinevate kooli- ja noortespordiga seotud organisatsioonide kokkulepe on igati tervitatav, sest asjaosaliste vabal tahtel sõlmitud kokkulepped on mõnikord seadusestki tõhusamad,” ütles haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Madis Lepajõe. „Noortespordi esmane ülesanne on laste füüsiline ja vaimne areng, täna sõlmitav kokkulepe ütleb selle selgelt välja. Kui tippspordis tahavad kõik võita, siis noortespordis on esikohal rõõm spordist.”

Hea Tava väärtustab valikuvabadust ning tunnustab alaealiste õigust klubide ja huvikoolide vahetamiseks. Alaealistel on põhimõtteline õigus treenida ja võistelda oma parima äranägemise järgi ning vastavuses üldiste reeglitega.

„Kokkuleppega tagame, et noorte spordiharrastajate huvid ja heaolu on alati esikohal ning nende füüsiline ja vaimne seisund ei saa lastevanemate või klubide liigse tulemustele orienteerituse tõttu kahjustatud,“ selgitas Eesti Noorsootöö Keskuse asedirektor Kaur Kötsi. „Hea Tavaga peaksid kindlasti tutvuma lapsevanemad, alaealiste sporditegevust korraldavad kohalikud omavalitsused, spordikoolid ja -organisatsioonid,“ lisas Kötsi.

Alaealiste sportlaste ühest spordiorganisatsioonist teise üleminekul tagab Hea Tava järgimine, et kõik üleminekuga kokkupuutuvad isikud ja asutused lähtuvad ülemineku korraldamisel sarnastest põhimõtetest. Hea Tava toob välja üleminekutega seotud enimlevinud probleemid ja annab soovituslikke käitumisjuhiseid, mis ühise kokkuleppena täiendavad vastavat valdkonda reguleerivat seadusandlust.

Haridus- ja Teadusministeeriumi Tallinna esinduses allkirjastasid täna Hea Tava haridus- ja teadusministeerium, Eesti Akadeemiline Spordiliit, Eesti Koolispordi Liit, Eesti Kutsekoolispordi Liit, Eesti Maaomavalitsuste Liit, Eesti Lastevanemate Liit, Eesti Lastekaitse Liit ning KOV spordikoolide nimel Rakvere Spordikool.

Alaealiste huvide kaitse spordis ja üleminekute Hea Tava leiab siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!