Õpilastelt oodatakse tuleviku koolisöökla ideid

11. sept. 2013 - Kommenteeri artiklit

Tervise Arengu Instituut (TAI) kuulutab taas välja kooliõpilaste loovtööde konkursi „Söögivahetund”, mille teema sel aastal on „Koolisöökla aastal 2050”. Oodatud on ideed, milline peaks tuleviku koolisöökla välja nägema ja milliseid roogi kokad pakkuma, teatas TAI pressiesindaja.

Konkursi projektijuhi Reelika Viitamehe sõnul on konkursi eesmärgiks juhtida tähelepanu tervislikule koolitoidule ning koolikokkadele ja tunnustada nende tööd. „Tahame koolitoitlustajaid innustada õpilaste tööde varal muutma sööklaid uudsemaks ja meeldivamaks ning seeläbi ka toitu mitmekesistama ja isuäratavamaks muutma.”

Konkursitööde esitamise tähtaeg on 21. oktoober, parimad tööd valib žürii välja 18. novembriks.

Konkursil võivad osaleda kõik õpilased 1.-12. klassini: 1.-9. klasside õpilastelt oodatakse maalitud, joonistatud (käsitsi või arvutiga) või kollaažina kokkupandud pilte ning 5.-12. klasside õpilastelt isetehtud videoid. Hindamisel arvestab žürii idee originaalsust, loomingulisust ning vastavust etteantud teemale ja tingimustele.

Parimate tööde autoritele on auhindadeks MP3-mängijad ja raamatupoe kinkekaardid. Parima video esitanud grupile on auhinnaks LCD-teler, mis jääb klassi või kooli käsutusse.

Eelmisel aastal laekus konkursile „Koolisöökla minu unistustes”, kuhu 390 tööd.

Koolitoidu kvaliteedi ja kokkade professionaalsuse tõstmiseks jätkub ka võistlus „Parim Koolisöökla”, mille finaali jõudnud koolid selguvad 3. oktoobril ja võitja 1. novembril.

Lisainfot leiab Terviseinfo veebilehelt.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!