Põlvamaa lasteaiaõpetajad käisid õppereisil Võrumaal

25. sept. 2013 Svetlana Räst Tilsi lasteaia Muumiorg õpetaja - Kommenteeri artiklit

20. septembril toimus Põlvamaa lasteaiaõpetajatele õppereis Võrumaale. Külastasime Väimela lasteaeda Rukkilill, Parksepa lasteaeda, Lasva veetorni galeriid ning Tõutsimäe tähetorni. Õppereisil osales 31 lasteaiaõpetajat 14 lasteaiast. Reisi eesmärgiks oli laiendada õpetajate silmaringi õuesõppe läbiviimiseks ja kinnistada avastusõppe teemat „Avasta ilm”.

Väimela lasteaias Rukkilill tutvusime ilmavaatlustorniga ja nägime nende tuulegeneraatorit. Lasteaia muusikaringi lapsed tervitasid meid kolme lauluga, peale mida näidati rühmaruume. Meile anti võimalus meisterdada endale tuule- ja äikesepill. Usinamad jõudsid valmistada mõlemad.

Parksepa lasteaias tutvustati rühmaruume ja Waldorf-rühma. Lasteaial on oma looduse õpperada 13 vaatluspunktiga. Saime kiire ülevaate õpperajast, kuna hoovi on tehtud õpperaja makett. Õpetajad said kaasa keskkonna-alase õpetajaraamatu „Loodus kutsub lapsi õue”. Raamat annab hea võimaluse Võrumaa 19 lasteaia ümbruskonnaga tutvumiseks.

Lasva veetorni teeb eriliseks see, et tornis on ainulaadne klavertrepp, mida mööda torni tõustes saad mängida ja kuulata erinevaid helisid. Torni tipus asuvas vanas veetünnis on eksponeeritud Lasva valla aerofotod.

Meie viimaseks külastus kohaks oli Lasva vallas Listaku külas asuv ainulaadne Tõutsimäe tähetorn ning päikesekell. Meid võttis vastu Tõutsimäe talu perenaine Heli Leet. Ta selgitas meile mis on tiirlemine ja pöörlemine ning näitas vana teleskoopi läbi mille oli võimalus vaadata teisel pool järve olevat kallast. Päikese järgi me kahjuks aega ei saanud määrata, kuna päikest ei olnud. Sellega meie reis lõppes.

Täname Põlvamaa lasteaiaõpetajate ainesektsiooni, kes selle õppereisi korraldas.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!