President kuulutas välja ajalooalaste uurimistööde võistluse

2. sept. 2013 - Kommenteeri artiklit

President Toomas Hendrik Ilves kuulutas uue kooliaasta alguse puhul välja ajalooalaste uurimistööde võistluse „Pärand on pärandus”.

15. korda toimuv konkurss on mõeldud kooliõpilastele, eesmärgiga süvendada noortes huvi ajaloo vastu ning nägema seoseid mineviku ja oleviku vahel.

Uurimistöid hindab teadusasutuste esindajatest koosnev žürii. Hinnatakse uurimistöö originaalsust, allikate kasutamise ja üldistamise oskust ning tööde vastavust teemale.

Võistlus toimub noorte eurooplaste ajalooalaste uurimistööde koostöövõrgustiku EUSTORY raames, millega on ühinenud 22 Euroopa riiki.

Konkursi korraldab Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Selts ning toetavad presidendi kultuurirahastu ja haridus- ja teadusministeerium.

Uurimistööde esitamise tähtaeg on 1. aprill 2014.

Konkursi tingimustega on võimalik tutvuda siin: www.eays.edu.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!