Roman Tavasti stipendiumikonkurss ootab ehteideid

18. sept. 2013 - Kommenteeri artiklit

Roman Tavasti nimelise stipendiumi konkurss ootab stipendiaate, et anda preemia silmapaistvale noorele ehtekunstnikule, kullassepale, disainerile või muidu heade ideedega inimesele, kes suudab ja tahab panustada Eesti kullassepatööstuse ning ehte- ja märgikunsti arendamisesse.

Roman Tavasti nimelist stipendiumi on välja antud 1998. aastast. Stipendiumi annab välja Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde loodud Roman Tavasti allfond.

Roman Tavast (1895–1942) asutas 1923. aastal Tallinnas kullassepatöökoja, millest kujunes Eesti nimekaim teenetemärke, medaleid ja väärismetallist tarbeesemeid tootev ettevõte. Ettevõttele on töid kavandanud Günther Reindorff, Paul Luhtein, Ferdi Sannamees ja paljud teised Eesti kunsti suurkujud. Praegu on ettevõte Eesti üks suuremaid korporatiivehete ja märkide disainijaid ning valmistajaid, kellel on kliente ka Soomes, Inglismaal ning mujal. Tänavu tähistab Roman Tavasti kullassepafirma 90. aastapäeva.

1000 euro suuruse stipendiumi eesmärgiks on leida uusi ja säravaid loovinimesi, kes suudavad ja tahavad panustada ehte- või märgidisaini ning -tootmise arendamisesse. Stipendiumile on oodatud kandideerima kõik, kes tunnevad, et just neil on pakkuda midagi uut – olgu selleks mõni uus ja silmapaistev ehe, hea disainiidee või kavand, enneolematu tehniline võte ehete või märkide valmistamiseks või mõni muu selle valdkonnaga haakuv idee.

Konkursile esitatud valmisehete juures hinnatakse ka nende tootmiskõlblikkust. Konkurss on kandideerijapõhine ning üks inimene võib esitada rohkem kui ühe ehte, objekti või idee. Laekunud tööde hulgast teeb valiku Roman Tavasti fondi halduskogu.

Stipendiumile kandideerimiseks on vaja esitada konkursitöö koos vabas vormis avaldusega hiljemalt 8. novembriks osaühingu Roman Tavast kontorisse aadressil Kadaka tee 36, Tallinn. Stipendiumitööde esmaesitlus ning stipendiaadi väljakuulutamine toimub 19. novembril Roman Tavasti kullassepafirma 90. aastapäeva vastuvõtul. Päev hiljem avatakse näitus Nokia kontserdimajas.

Stipendium antakse üle Eesti Rahvuskultuuri Fondi pidulikul tänuüritusel Mustpeade majas 8. detsembril.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!