Tartus tulevad joonistamise meistrivõistlused

30. sept. 2013 - Kommenteeri artiklit

3.–4. oktoobril toimuvad Tartu Kunstikoolis juba teist korda joonistamise meistrivõistlused, millel oodatakse osalema kõiki huvilisi. Kaasa tuleb võtta oma kunstitöö, mille alusel tuleb osalejatel kohapeal joonistada peast sama töö uuesti.

„Joonistamine on nagu sport, mis näitab aju, silma ja käe treenitust. Eelduseks on anne ja igapäevane aastatepikkune treening juhendaja käe all ning tulemuseks vaatlemisoskus, mõtlemine ja täpne käsi. Umbes nagu male ja vibulaskmine. Tartu Kunstikool töötab selle nimel, et joonistusoskus ei kaoks ja käelistele oskustele pöörataks piisavalt tähelepanu,” seisab võistluse korraldajate pressiteates.

Võisteldakse realistliku joonistamise oskuses kolmel teemal: natüürmordi, portree ning täisfiguuri joonistamises A2 formaadis ning harilike pliiatsitega. Võistelda võib ühel ülalmainitud teemal. Et tegemist on pikaajalise joonistusega, kulub töö tegemiseks 12-14 tundi.

Võistlused algavad Tartu Kunstikoolis aadressil Eha 41 neljapäeval kell 9 ning lõpevad reedel kell 14.

Arvestust peetakse järgmistes kategooriates: 10–16-aastased hobijoonistajad, 17–86-aastased hobijoonistajad ning 20–86-aastased kunstiharidusega joonistajad.

Kõigis kategooriates valitakse kolm parimat, lisaks antakse välja eripreemiad juhendajatele ja parimatele koolidele.

Korraldajad paluvad koolidel arvestada selliseid võistlusi õppetööna ning lubavad väljastada õpilastele vastava tunnistuse.

Lisainfot registreerumise kohta saab meiliaadressilt kunstikool@art.tartu.ee ning nadezda.tsernobai@artcol.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!