Teaduskoolis tuleb matemaatikavõistlus

23. sept. 2013 - Kommenteeri artiklit

Igal sügisel toimuvad Tartu Ülikooli teaduskooli eestvedamisel lahtised võistlused reaalainetes, nii ka sel aastal – oktoobris ja detsembris on tulekul lahtised võistlused matemaatikas; novembris keemias, füüsikas ja informaatikas, teatas teaduskooli esindaja.

Esmalt toimub laupäeval, 5. oktoobril lahtine matemaatikaülesannete lahendamise võistlus, millele saab registreeruda 2. oktoobrini. Kahes vanuserühmas toimuvast võistlusest on oodatud osa võtma matemaatikahuvilised noored, kes ei ole sisse astunud kõrgkooli. Vanemas rühmas võivad osaleda kõik nimetatud tingimustele vastavad noored, nooremas rühmas 10. klassi õpilased ja nooremad.

Võistlusest on võimalik osa võtta seitsmes paigas üle Eesti:

  • Tartus (TÜ õppehoone, Liivi 2, aud. 405, algus kell 11)
  • Tallinnas (Tallinna Tehnikaülikooli VI korpus (Ehitajate tee 5), aud. VIA-201, kell 11),
  • Pärnus (TÜ Pärnu Kolledž, Ringi 35, kell 10),
  • Narvas (Narva Kreenholmi Gümnaasium, Gerassimovi tn. 2, kell 10),
  • Kohtla-Järvel (Tammiku Põhikool, Puru tee 39a, kell 10),
  • Kuressaares (Ülikoolide Keskus Saaremaal, Pargi 5, kell 10),
  • Viljandis (Viljandi Gümnaasium, Hariduse 2, kell 10).

Viie tunni jooksul tuleb nooremas rühmas lahendada kuus ülesannet, millest kaks esimest on eelteadmiste ja raskuse poolest sobivad 8. klassi õpilastele ning vanemas rühmas viis ülesannet. Kõik ülesanded eeldavad arutlusoskust ja koolis õpitu loomingulist rakendamist.

Matemaatika lahtise võistluse tulemusi arvestatakse matemaatikaolümpiaadi lõppvooru kutsumisel ning Eesti võistkonna moodustamisel matemaatikavõistluseks „Balti tee”, mis toimub Riias 7.-11. novembrini.

Võistluse esialgsed tulemused avalikustatakse 14. oktoobril matemaatikaolümpiaadide lehel, lõplikud tulemused 17. oktoobril. Autasustamine toimub üle-eestilise matemaatikaolümpiaadi pidulikul lõpetamisel.

Lisainfo registreerumise kohta leiab aadressilt www.teaduskool.ut.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!