Tervise Arengu Instituut ootab noorte terviseprojekte

9. sept. 2013 - Kommenteeri artiklit

Tervise Arengu Instituut ootab konkursile „Tervist edendava idee projekt“ ehk TEIP 12-19-aastaste koolinoorte ideid, kuidas muuta oma koolikaaslaste, vanemate või kogukonna käitumist ja hoiakuid tervislikumaks ning kool või koduümbrus meeldivamaks paigaks, teatas TAI pressiesindaja.

Idee võib puudutada ükskõik missugust tervisega seotud valdkonda (sport ja liikumine, toitumine, alkoholist või suitsetamisest loobumine, narkootikumide tarvitamise ennetamine, koolistressi vähendamine jms) ning peab olema teostatav ehk noored peavad olema võimelised selle hiljem ellu viima.

Laekunud projektidest valib žürii välja kuus parimat, millest igaüks saab ellu viimiseks 640 eurot auhinnaks seiklusmatka.

Projekte hinnatakse kahes vanuserühmas: 12-15-aastased ja 16-19-aastased. Žürii hindab projekti jätkusuutlikkust, haaratava sihtgrupi suurust, idee uudsust ja atraktiivsust, mõju tervisekäitumisharjumuste kujundamisele ning läbimõeldud tegevuskava olemasolu.

Eelmisel aastal laekus konkursile 84 tööd, mis keskendusid enim liikumisvõimaluste suurendamisele ja tervisenädala korraldamisele. Populaarne oli ka matkade ja pallimängude organiseerimine.

Projektide esitamise tähtaeg on 16. oktoober ning võitjad selguvad 18. novembriks.

Lisainfot leiab Terviseinfo veebilehelt.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!